Obstarávateľ · IČO 00692018 · Michalovce
Michalovský domov seniorov
Od 8. 11. 2023 do 28. 10. 2026 mu vo vestníku vyšlo 32 zákaziek a ich častí. Z nich je 28 ukončených s uvedenou cenou, spolu za 1 346 533 €.
Do súčtu vstupujú oznámenia o výsledku a zadané zákazky s nízkou hodnotou.
- otvorených zákaziek
- 1
- zákaziek vo vestníku
- 32
- zadané spolu
- 1,3 mil. €
Otvorené zákazky (1)
- Vyhlásená zákazka
Mlieko a mliečne výrobky
Košický kraj · Michalovce
Predmetom časti zákazky je nákup mlieka, mliečnych výrobkov a vajec, dodanie tovaru do miesta dodania a vyloženie tovaru v mieste dodania v súlade s príslušnými legislatívnymi a hygienickými predpismi. Podrobné vymedzenie tejto časti predmetu zákazky, vrátane požiadaviek a…
zverejnené 28. 10. 2026CPV 15000000 — Potraviny, nápoje, tabak a príbuzné produkty Overiť ↗
predpokladaná hodnota
91 669 €
ostáva 21 dnído 27. 11. 2026 09:00
Ako sa tu súťaží
Koľko firiem sa o zákazky tohto úradu uchádza. Vysoký podiel jedného dodávateľa nemusí znamenať nič zvláštne — pri špecializovaných dodávkach býva na trhu jediný.
23 %
zadaných peňazí išlo jednému dodávateľovi — INMEDIA, spol. s r.o. (5 zákaziek)
3
ponuky v priemere na zákazku · v rovnakých odboroch je priemer 2,6
5 %
zákaziek malo jedinú ponuku (1 z 21)
Čo obstaráva
Podľa hlavného predmetu zákazky. Sumy sú len z ukončených obstarávaní.
| Odbor | Zákaziek | Zadané za |
|---|---|---|
| Potraviny a stravovanie | 28 | 1,2 mil. € |
| Zeleň, lesníctvo a poľnohospodárstvo | 4 | 196 tis. € |
Od koho nakupuje (9 dodávateľov)
Zoradené podľa objemu. Kliknutím na meno firmy sa rozbalia všetky jej zákazky pre tento úrad aj to, u koho inde vyhráva.
INMEDIA, spol. s r.o.5 zákaziek · 305 tis. €
- Mlieko, mliečne výrobky a vajcia · 81 739 € · 8. 1. 2026
- Časť 3: Základné potraviny · 74 803 € · 8. 1. 2024
- Základné potraviny · 66 838 € · 8. 1. 2026
- Mrazené mäso a mrazené výrobky · 41 206 € · 8. 1. 2026
- Časť 6: Mrazené mäso a mrazené výrobky · 40 276 € · 8. 1. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 1065 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 40,7 mil. €:
- Banskobystrický samosprávny kraj · 31 zákaziek · 4,8 mil. €
- Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica so sídlom v Považskej Bystrici · 13 zákaziek · 2,0 mil. €
- Mesto Košice · 9 zákaziek · 1,6 mil. €
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 119 zákaziek · 1,6 mil. €
- Mesto Humenné · 15 zákaziek · 1,4 mil. €
- Ústav na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody · 16 zákaziek · 1,3 mil. €
- Psychiatrická nemocnica Hronovce · 8 zákaziek · 1,2 mil. €
- Mesto Banská Bystrica · 9 zákaziek · 1,1 mil. €
METRO Cash & Carry SR s. r. o.3 zákazky · 250 tis. €
- Časť 1. Mlieko, mliečne výrobky a vajcia · 90 071 € · 8. 1. 2025
- Časť 1. Mlieko, mliečne výrobky a vajcia · 90 071 € · 29. 1. 2025
- Časť 1. Mlieko, mliečne výrobky a vajcia · 70 019 € · 8. 1. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 138 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 7,5 mil. €:
- Úrad vlády Slovenskej republiky · 31 zákaziek · 1,8 mil. €
- Centrum účelových zariadení · 14 zákaziek · 1,4 mil. €
- Žilinská univerzita v Žiline · 34 zákaziek · 1,3 mil. €
- Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky · 11 zákaziek · 500 tis. €
- Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, Stromová 34, Piešťany · 7 zákaziek · 496 tis. €
- Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice · 1 zákazka · 357 tis. €
- Fakultná nemocnica Nitra · 3 zákazky · 217 tis. €
- Domov sociálnych služieb pre dospelých a zariadenie pre seniorov SENICA · 2 zákazky · 216 tis. €
Zobraziť všetky zákazky firmy METRO Cash & Carry SR s. r. o. →
Farmi z farmy s. r. o.4 zákazky · 195 tis. €
- Časť 3: Základné potraviny · 60 097 € · 12. 6. 2025
- Časť 3: Základné potraviny · 60 097 € · 17. 6. 2025
- Časť 6: Mrazené mäso a mrazené výrobky · 37 533 € · 12. 6. 2025
- Časť 6: Mrazené mäso a mrazené výrobky · 37 533 € · 17. 6. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 50 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 3,2 mil. €:
- Školské zariadenia mesta Trenčín, m.r.o. · 3 zákazky · 733 tis. €
- Psychiatrická nemocnica Profesora Matulaya Kremnica · 5 zákaziek · 315 tis. €
- Fakultná nemocnica Trenčín · 3 zákazky · 277 tis. €
- Národná transfúzna služba SR · 1 zákazka · 251 tis. €
- Ružinovský domov seniorov · 2 zákazky · 211 tis. €
- Centrum sociálnych služieb - Chmelinec · 4 zákazky · 208 tis. €
- Psychiatrická nemocnica Veľké Zálužie · 2 zákazky · 193 tis. €
- VIA LUX - Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov · 3 zákazky · 154 tis. €
CIMBAĽÁK s.r.o.3 zákazky · 157 tis. €
- Časť 2: Mäso a mäsové výrobky · 53 076 € · 8. 1. 2025
- Časť 2: Mäso a mäsové výrobky · 53 076 € · 29. 1. 2025
- Mäso a mäsové výrobky · 50 565 € · 8. 1. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 126 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 6,9 mil. €:
- Stredisko sociálnej pomoci mesta Košice · 3 zákazky · 534 tis. €
- Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana Prešov · 7 zákaziek · 529 tis. €
- Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach · 3 zákazky · 467 tis. €
- Mesto Humenné · 4 zákazky · 436 tis. €
- Spojená škola, Školská 535/5, Lendak · 5 zákaziek · 389 tis. €
- Základná škola Alexandra Dubčeka, Majerníkova 62, Bratislava · 1 zákazka · 376 tis. €
- Centrum sociálnych služieb AMETYST · 13 zákaziek · 328 tis. €
- Ústav na výkon trestu odňatia slobody · 6 zákaziek · 257 tis. €
Ľubomír Maťaš3 zákazky · 147 tis. €
- Časť 5: Ovocie a zelenina · 51 092 € · 8. 1. 2025
- Časť 5: Ovocie a zelenina · 51 092 € · 29. 1. 2025
- Časť 5: Ovocie a zelenina · 44 737 € · 8. 1. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 4 zákazky od iných obstarávateľov, spolu za 69 tis. €:
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 3 zákazky · 35 tis. €
- Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky · 1 zákazka · 34 tis. €
PODVIHORLATSKÉ PEKÁRNE A CUKRÁRNE a.s.2 zákazky · 93 tis. €
- Ovocie a zelenina · 49 193 € · 8. 1. 2026
- Časť 4: Chlieb a pekárske výrobky · 43 524 € · 8. 1. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 29 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 1,3 mil. €:
- Ústav na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody · 4 zákazky · 494 tis. €
- Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky · 2 zákazky · 223 tis. €
- Mesto Humenné · 6 zákaziek · 204 tis. €
- Ústav na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody · 2 zákazky · 123 tis. €
- Centrum sociálnych služieb AMETYST · 7 zákaziek · 113 tis. €
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 4 zákazky · 51 tis. €
- LUMEN - Špecializované zariadenie, zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb · 2 zákazky · 41 tis. €
- Domov sociálnych služieb v Jabloni · 1 zákazka · 17 tis. €
Zobraziť všetky zákazky firmy PODVIHORLATSKÉ PEKÁRNE A CUKRÁRNE a.s. →
PEKÁREŇ KELPEK s.r.o.4 zákazky · 89 tis. €
- Časť 4: Chlieb a pekárske výrobky · 38 370 € · 8. 1. 2025
- Časť 4: Chlieb a pekárske výrobky · 38 370 € · 29. 1. 2025
- Časť 7: Zákusky · 6 262 € · 8. 1. 2025
- Časť 7: Zákusky · 6 262 € · 29. 1. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 4 zákazky od iných obstarávateľov, spolu za 213 tis. €:
- Mesto Michalovce · 3 zákazky · 165 tis. €
- SÚCIT n. o., Veľké Kapušany · 1 zákazka · 48 tis. €
ALTHAN, s.r.o.1 zákazka · 62 tis. €
- Časť 2: Mäso a mäsové výrobky · 62 040 € · 8. 1. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 2 zákazky od iných obstarávateľov, spolu za 132 tis. €:
- Mesto Humenné · 2 zákazky · 132 tis. €
M.A.D.D. FRUIT, s.r.o.1 zákazka · 38 tis. €
- Chlieb a pekárske výrobky · 38 129 € · 8. 1. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 3 zákazky od iných obstarávateľov, spolu za 160 tis. €:
- Mesto Michalovce · 2 zákazky · 143 tis. €
- Domov sociálnych služieb v Jabloni · 1 zákazka · 17 tis. €
Nakoniec za koľko
Pri 14 zákazkách, kde úrad uviedol predpokladanú hodnotu aj výslednú cenu, sa zadávalo typicky za 101 % predpokladu. Celoslovenská stredná hodnota je 89 %.
Pod predpokladom skončilo 7 zákaziek, nad ním 7. Zvyšok sa zadal presne za toľko, koľko úrad čakal.
Je to stredná hodnota pomeru, nie priemer — pár krajných prípadov ju neposunie. Nízke číslo samo osebe neznamená dobré hospodárenie ani vysoké zlé: pri rámcovej dohode je predpoklad za celé obdobie, kým zadaná cena za prvú objednávku.
Ako to šlo po rokoch
| Rok | Zákaziek | Zo známych cien |
|---|---|---|
| 2023 | 1 | — |
| 2024 | 8 | 340 tis. € |
| 2025 | 15 | 673 tis. € |
| 2026 | 8 | 334 tis. € |
Rok je podľa dňa zverejnenia oznámenia. Sumy sú len zo zákaziek, pri ktorých vestník uvádza víťaznú cenu — je to teda spodná hranica, nie celý objem.
Najväčšie zadané zákazky
- Mlieko, mliečne výrobky a vajciaVýsledok
- Časť 3: Základné potravinyVýsledok
- Základné potravinyVýsledok
- Časť 2: Mäso a mäsové výrobkyVýsledok
- Časť 3: Základné potravinyVýsledok
- Časť 3: Základné potravinyVýsledok
- Časť 2: Mäso a mäsové výrobkyVýsledok
- Časť 2: Mäso a mäsové výrobkyVýsledok
- Časť 5: Ovocie a zeleninaVýsledok
- Časť 5: Ovocie a zeleninaVýsledok
- Mäso a mäsové výrobkyVýsledok
- Ovocie a zeleninaVýsledok
Kde si to overiť
Čísla na tejto stránke sú súčtom oznámení z vestníka. Každá zákazka má vo svojom detaile odkaz na pôvodné oznámenie a na zmluvu v registri.
- Profil obstarávateľa na ÚVO ↗Súťažné podklady a dokumenty úradu. Je to vyhľadávanie — IČO 00692018 treba zadať ručne, stránka ho z odkazu nepreberie.
- Vestník verejného obstarávania ↗Zdroj všetkých údajov na tejto stránke.
Kraj berieme z miesta plnenia, ktoré úrad uviedol v oznámení. Záväzné je znenie uverejnené vo vestníku.