Obstarávateľ · IČO 36361518 · Bratislava
Západoslovenská distribučná, a.s.
Od 3. 11. 2023 do 29. 10. 2026 mu vo vestníku vyšlo 461 zákaziek a ich častí. Z nich je 313 ukončených s uvedenou cenou, spolu za 1 016 710 751 €.
Do súčtu vstupujú oznámenia o výsledku a zadané zákazky s nízkou hodnotou.
- otvorených zákaziek
- 2
- zákaziek vo vestníku
- 461
- zadané spolu
- 1,0 mld. €
Otvorené zákazky (2)
- Vyhlásená zákazka
Odborné prehliadky a odborné skúšky
Odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrických
zverejnené 8. 10. 2026CPV 71632000 — Technické skúšky Overiť ↗
predpokladaná hodnota
2 864 085 €
ostáva 6 dnído 12. 11. 2026 13:00
- Vyhlásená zákazka
Trojfázové olejové výkonové transformátory VVN/VN - spoločné obstarávanie - PCI
Nitriansky kraj
Predmetom zákazky sú trojfázové olejové výkonové transformátory s menovitým napätím 110/23/(6,3) kV.
zverejnené 29. 10. 2026CPV 31170000 — Transformátory Overiť ↗
predpokladaná hodnota
37 800 000 €
ostáva 4 týždnedo 4. 12. 2026 10:00
Ako sa tu súťaží
Koľko firiem sa o zákazky tohto úradu uchádza. Vysoký podiel jedného dodávateľa nemusí znamenať nič zvláštne — pri špecializovaných dodávkach býva na trhu jediný.
25 %
zadaných peňazí išlo jednému dodávateľovi — Tele-Fonika Kabely CZ s.r.o. (4 zákazky)
3,4
ponuky v priemere na zákazku · v rovnakých odboroch je priemer 3,5
14 %
zákaziek malo jedinú ponuku (39 z 279)
Čo obstaráva
Podľa hlavného predmetu zákazky. Sumy sú len z ukončených obstarávaní.
| Odbor | Zákaziek | Zadané za |
|---|---|---|
| Stroje a priemyselné zariadenia | 211 | 679,3 mil. € |
| Stavebné práce | 72 | 159,5 mil. € |
| Poradenstvo a odborné služby | 61 | 27,2 mil. € |
| IT služby a softvér | 36 | 9,3 mil. € |
| Elektronika a výpočtová technika | 26 | 77,8 mil. € |
| Stavebný materiál a konštrukcie | 22 | 38,9 mil. € |
| Reklama, médiá a podujatia | 6 | 7,8 mil. € |
| Vozidlá a doprava | 2 | 2,0 mil. € |
| Zeleň, lesníctvo a poľnohospodárstvo | 1 | — |
| Ochrana a bezpečnosť | 1 | — |
| Financie a poistenie | 1 | — |
Od koho nakupuje (99 dodávateľov)
Zoradené podľa objemu. Kliknutím na meno firmy sa rozbalia všetky jej zákazky pre tento úrad aj to, u koho inde vyhráva.
Tele-Fonika Kabely CZ s.r.o.4 zákazky · 250,3 mil. €
- VN káble 240 · 80 708 245 € · 25. 1. 2024
- VN káble 240 · 80 708 245 € · 13. 5. 2026
- VN káble 240 · 80 708 245 € · 18. 5. 2026
- VN káble 240 · 8 188 955 € · 16. 1. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 1 zákazku od iných obstarávateľov, spolu za 1,8 mil. €:
- Východoslovenská distribučná, a.s. · 1 zákazka · 1,8 mil. €
Zobraziť všetky zákazky firmy Tele-Fonika Kabely CZ s.r.o. →
Prysmian Kablo s.r.o.22 zákaziek · 174,3 mil. €
- NN káble · 20 626 572 € · 25. 1. 2024
- NN káble · 20 626 572 € · 13. 5. 2026
- NN káble · 20 626 572 € · 18. 5. 2026
- NN káble · 20 609 671 € · 16. 1. 2024
- NN izolované vodiče · 11 699 015 € · 16. 1. 2024
- NN izolované vodiče · 10 742 994 € · 25. 1. 2024
- NN izolované vodiče · 10 742 994 € · 13. 5. 2026
- NN izolované vodiče · 10 742 994 € · 18. 5. 2026
- VN káble 150 · 9 329 652 € · 25. 1. 2024
- VN káble 150 · 9 329 652 € · 13. 5. 2026
- VN káble 150 · 9 329 652 € · 18. 5. 2026
- VN káble 150 · 8 942 387 € · 16. 1. 2024
- Silnoprúdové káble s XLPE izoláciou, 1-žilové, 12,7/22 kV, s vyššou mechanickou odolnosťou - spoločné obstarávanie – OPCEF OPPO · 3 023 679 € · 27. 10. 2025
- VN káble 240 · 2 543 269 € · 16. 4. 2024
- NN káble · 1 605 566 € · 16. 7. 2024
- VN káble 240 · 1 580 401 € · 16. 7. 2024
- NN káble · 1 446 255 € · 16. 4. 2024
- VN káble 150 · 281 402 € · 16. 7. 2024
- NN káble · 178 155 € · 26. 1. 2024
- VN káble 150 · 134 703 € · 16. 4. 2024
- VN Káble - ACON a PCI projekty · 126 384 € · 26. 1. 2024
- VN káble · 38 554 € · 26. 1. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 10 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 6,8 mil. €:
- Stredoslovenská distribučná, a.s. · 9 zákaziek · 6,5 mil. €
- Východoslovenská distribučná, a.s. · 1 zákazka · 338 tis. €
SCHNEIDER ELECTRIC SLOVAKIA, spol. s r.o.5 zákaziek · 53,3 mil. €
- SEKUNDÁRNE KOMPAKTNÉ VN ROZVÁDZAČE S KOVOVÝM KRYTOM BEZ SF6 · 18 569 320 € · 28. 8. 2025
- VN rozvádzače primárne bez SF6 – CEF · 17 088 414 € · 8. 12. 2025
- SEKUNDÁRNE MODULÁRNE VN ROZVÁDZAČE S KOVOVÝM KRYTOM BEZ SF6 · 8 453 640 € · 28. 8. 2025
- VN rozvádzače primárne II · 6 403 588 € · 6. 7. 2026
- VN rozvádzače primárne II · 2 757 437 € · 15. 4. 2024
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
VUJE, a.s.4 zákazky · 40,7 mil. €
- R8004 ES Senica - dostavba pre T401 · 10 782 503 € · 3. 8. 2026
- R8004 ES Senica - dostavba pre T401 · 9 975 000 € · 16. 1. 2024
- R8004 ES Senica - dostavba pre T401 · 9 975 000 € · 15. 2. 2024
- R8004 ES Senica - dostavba pre T401 · 9 975 000 € · 28. 8. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 41 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 448,2 mil. €:
- Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s. · 13 zákaziek · 219,8 mil. €
- Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. · 17 zákaziek · 210,7 mil. €
- Slovenské elektrárne, a.s. · 11 zákaziek · 17,6 mil. €
ZPUE Spółka Akcyjna5 zákaziek · 39,6 mil. €
- Betónové kioskové transformačné stanice VN/NN (ďalej len transformačné stanice) do 1000kVA s vnútorným ovládaním · 22 687 002 € · 1. 4. 2025
- Betónové kioskové transformačné stanice VN/NN (ďalej len transformačné stanice) do 630kVA s vonkajším ovládaním · 5 618 131 € · 1. 4. 2025
- VN rozvádzače sekundárne kompaktné · 3 764 580 € · 14. 11. 2023
- VN rozvádzače sekundárne kompaktné · 3 764 580 € · 22. 12. 2023
- VN rozvádzače sekundárne kompaktné · 3 742 886 € · 25. 1. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 1 zákazku od iných obstarávateľov, spolu za 3,2 mil. €:
- Východoslovenská distribučná, a.s. · 1 zákazka · 3,2 mil. €
Siemens s.r.o.13 zákaziek · 37,7 mil. €
- SEKUNDÁRNE KOMPAKTNÉ VN ROZVÁDZAČE S KOVOVÝM KRYTOM BEZ SF6 · 18 570 336 € · 23. 9. 2025
- SEKUNDÁRNE MODULÁRNE VN ROZVÁDZAČE S KOVOVÝM KRYTOM BEZ SF6 · 8 502 315 € · 23. 9. 2025
- VN rozvádzače sekundárne modulárne · 2 938 072 € · 22. 12. 2023
- VN rozvádzače sekundárne modulárne · 2 938 072 € · 25. 1. 2024
- VN rozvádzače sekundárne modulárne · 2 878 084 € · 14. 11. 2023
- VN rozvádzače sekundárne kompaktné · 466 144 € · 16. 7. 2024
- VN rozvádzače sekundárne modulárne · 339 436 € · 15. 4. 2024
- VN rozvádzače sekundárne kompaktné · 329 747 € · 15. 4. 2024
- Zariadenia sekundárnej techniky pre riadenie, chránenie a automatizáciu elektrických staníc - PCI · 284 397 € · 23. 7. 2024
- VN rozvádzače sekundárne kompaktné · 165 267 € · 26. 1. 2024
- VN rozvádzače sekundárne modulárne · 117 194 € · 26. 1. 2024
- VN rozvádzače sekundárne modulárne · 79 941 € · 16. 7. 2024
- Zariadenia sekundárnej techniky pre riadenie, chránenie a automatizáciu elektrických staníc - PCI · 72 905 € · 3. 5. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 5 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 6,0 mil. €:
- Slovenské elektrárne, a.s. · 2 zákazky · 3,0 mil. €
- Stredoslovenská distribučná, a.s. · 3 zákazky · 3,0 mil. €
LiV ELEKTRA, a.s.5 zákaziek · 36,3 mil. €
- VVN G1 ESt Vajnory, R8013, výstavba ES - stavebná časť – INGRID · 9 700 000 € · 10. 1. 2025
- VVN G1 ESt Vajnory, R8013, výstavba ES - stavebná časť – INGRID · 9 700 000 € · 11. 8. 2026
- R8014 Šurany - výstavba el. stanice 110/22 kV – stavebná časť · 8 532 908 € · 14. 9. 2026
- VVN G1 ESt Vajnory, R8013, výstavba ES - technologická časť – INGRID · 4 180 000 € · 31. 7. 2025
- VVN G1 ESt Vajnory, R8013, výstavba ES - technologická časť – INGRID · 4 180 000 € · 11. 8. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 8 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 15,4 mil. €:
- Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. · 8 zákaziek · 15,4 mil. €
ETD TRANSFORMÁTORY, a.s.1 zákazka · 28,2 mil. €
- Trojfázové olejové výkonové transformátory 110/23kV IV. - PCI · 28 202 850 € · 2. 1. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 9 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 24,4 mil. €:
- Východoslovenská distribučná, a.s. · 3 zákazky · 10,9 mil. €
- Slovenské elektrárne, a.s. · 4 zákazky · 8,7 mil. €
- Stredoslovenská distribučná, a.s. · 2 zákazky · 4,8 mil. €
HASMA, s.r.o.20 zákaziek · 27,9 mil. €
- Samostatné pilierové a zapustené plastové skrine (SR) · 17 055 740 € · 9. 7. 2024
- Prípojkové plastové skrine (SPP) · 4 883 249 € · 9. 7. 2024
- Vonkajšie rozpojovacie istiace skrine (VRIS) pre vzdušné NN vedenie · 2 244 651 € · 9. 7. 2024
- NN Rozvádzače III – PCI · 1 646 199 € · 15. 3. 2024
- Elektromerové plastové skrine (ELM) a Univerzálne skrine merania (USM) · 598 610 € · 15. 8. 2024
- Samostatné pilierové a zapustené plastové skrine (SR) · 414 436 € · 6. 5. 2024
- Samostatné pilierové a zapustené plastové skrine (SR) · 340 812 € · 23. 7. 2024
- Samostatné pilierové a zapustené plastové skrine (SR) · 296 031 € · 25. 1. 2024
- Prípojkové plastové skrine (SPP 1-2) · 67 398 € · 25. 1. 2024
- Prípojkové plastové skrine (SPP 5-11) do 400A · 49 601 € · 25. 1. 2024
- Prípojkové plastové skrine (SPP 1-2) · 46 365 € · 23. 7. 2024
- Prípojkové plastové skrine (SPP 1-2) · 42 081 € · 6. 5. 2024
- Prípojkové plastové skrine (SPP 5-11) do 400A · 38 404 € · 23. 7. 2024
- Vonkajšie rozpojovacie istiace skrine (VRIS) · 31 610 € · 6. 5. 2024
- Vonkajšie rozpojovacie istiace skrine (VRIS) · 24 188 € · 25. 1. 2024
- Vonkajšie rozpojovacie istiace skrine (VRIS) · 24 034 € · 23. 7. 2024
- Prípojkové plastové skrine (SPP 5-11) do 400A · 22 838 € · 6. 5. 2024
- Elektromerové plastové skrine (ELM) a Univerzálne skrine merania (USM) · 16 219 € · 6. 5. 2024
- Elektromerové plastové skrine (ELM) a Univerzálne skrine merania (USM) · 6 414 € · 25. 1. 2024
- Elektromerové plastové skrine (ELM) a Univerzálne skrine merania (USM) · 3 242 € · 23. 7. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 4 zákazky od iných obstarávateľov, spolu za 2,4 mil. €:
- Stredoslovenská distribučná, a.s. · 1 zákazka · 1,9 mil. €
- Východoslovenská distribučná, a.s. · 3 zákazky · 520 tis. €
EGEM, s. r. o.1 zákazka · 16,0 mil. €
- 110 kV kábel a káblové súbory II-PCI · 16 018 431 € · 20. 2. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 17 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 35,3 mil. €:
- Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. · 7 zákaziek · 22,6 mil. €
- Slovenské elektrárne, a.s. · 6 zákaziek · 9,2 mil. €
- Stredoslovenská distribučná, a.s. · 2 zákazky · 2,4 mil. €
- MH Invest, s.r.o. · 2 zákazky · 1,0 mil. €
MDP GEO, s.r.o.1 zákazka · 15,5 mil. €
- Letecké práce LIDAR - PCI · 15 517 996 € · 2. 1. 2025
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
PRES-TEL, s.r.o.1 zákazka · 15,1 mil. €
- Výkopové a zemné práce IV. - Dunajská Streda · 15 067 117 € · 20. 5. 2025
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
Uchádzač5 § 551 zákazka · 15,1 mil. €
- Oceľové priehradové podperné body VVN · 15 062 000 € · 2. 10. 2025
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
ELSPOL - SK, s. r. o.2 zákazky · 15,0 mil. €
- Výkopové a zemné práce IV · 7 970 218 € · 20. 5. 2025
- Výkopové a zemné práce IV - Bratislava II · 7 074 281 € · 20. 5. 2025
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
Pow-en a. s.4 zákazky · 12,9 mil. €
- časť 1: 4-kvadrantný polopriamy elektromer - západ · 5 337 000 € · 14. 10. 2025
- časť 1: 4-kvadrantný polopriamy elektromer - západ · 5 337 000 € · 6. 11. 2025
- Trojfázový inteligentný elektromer s GPRS modemom · 2 131 350 € · 29. 1. 2024
- IMS elektromery s NB IoT a M1 modemom · 106 350 € · 18. 7. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 59 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 179,9 mil. €:
- Stredoslovenská distribučná, a.s. · 5 zákaziek · 158,9 mil. €
- Mesto Humenné · 4 zákazky · 2,4 mil. €
- LESY Slovenskej republiky, štátny podnik · 2 zákazky · 2,2 mil. €
- Slovenská technická univerzita v Bratislave · 1 zákazka · 2,2 mil. €
- Ekonomická univerzita v Bratislave · 3 zákazky · 2,1 mil. €
- Letisko M.R.Štefánika - Airport Bratislava, a.s. (BTS) · 1 zákazka · 1,9 mil. €
- Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. · 2 zákazky · 1,5 mil. €
- Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky · 2 zákazky · 1,2 mil. €
ELCON BRATISLAVA, a.s. + SPIE Elektrovod, a. s.2 zákazky · 12,9 mil. €
- VVN vedenie 2x110 kV V8762 BSJ - Holíč – PCI · 6 447 600 € · 20. 6. 2024
- VVN vedenie 2x110 kV V8762 BSJ - Holíč – PCI · 6 447 600 € · 17. 9. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 3 zákazky od iných obstarávateľov, spolu za 73,0 mil. €:
- Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. · 3 zákazky · 73,0 mil. €
Zobraziť všetky zákazky firmy ELCON BRATISLAVA, a.s. + SPIE Elektrovod, a. s. →
ELEKTROSYSTEM, a.s.1 zákazka · 11,6 mil. €
- Servis automatizovaného systému dispečerského riadenia PCI · 11 633 226 € · 31. 3. 2025
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
Iskra Energo s.r.o.1 zákazka · 11,5 mil. €
- Tlmivka na kompenzáciu jalového výkonu – spoločné obstarávanie – CEF · 11 490 000 € · 7. 9. 2026
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
Excel Projects s.r.o.1 zákazka · 11,0 mil. €
- Výkopové a zemné práce IV. - región Trnava · 10 952 802 € · 20. 5. 2025
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
Neuvedený (§26 ods. 9 ZVO)9 zákaziek · 10,6 mil. €
- Oceľové priehradové podperné body VVN · 7 830 000 € · 5. 2. 2024
- Oceľové priehradové podperné body VN · 1 980 000 € · 5. 2. 2024
- Podpora a rozvoj ABAP, Authorizácie, Workflow, Webdynpro/Java · 336 550 € · 15. 4. 2024
- Podpora a rozvoj ABAP, Authorizácie, Workflow, Webdynpro/Java · 177 165 € · 16. 7. 2024
- Údržba, podpora a rozvoj IDE/IDEX &SMCOM · 98 550 € · 1. 2. 2024
- Podpora arozvoj SAP CRM · 93 550 € · 1. 2. 2024
- Podpora a rozvoj ABAP, Authorizácie, Workflow, Webdynpro/Java · 79 002 € · 1. 2. 2024
- Podpora arozvoj SAP ISU BIIN, FI-CA · 16 500 € · 1. 2. 2024
- Podpora a rozvoj SAP ISU DM, EDM, WM · 13 050 € · 1. 2. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 87 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 9,7 mil. €:
- Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši · 57 zákaziek · 5,4 mil. €
- Dopravný podnik Bratislava, akciová spoločnosť · 22 zákaziek · 3,3 mil. €
- Východoslovenská distribučná, a.s. · 1 zákazka · 818 tis. €
- Mesto Žilina · 7 zákaziek · 186 tis. €
Nakoniec za koľko
Pri 83 zákazkách, kde úrad uviedol predpokladanú hodnotu aj výslednú cenu, sa zadávalo typicky za 92 % predpokladu. Celoslovenská stredná hodnota je 89 %.
Pod predpokladom skončilo 58 zákaziek, nad ním 24. Zvyšok sa zadal presne za toľko, koľko úrad čakal.
Je to stredná hodnota pomeru, nie priemer — pár krajných prípadov ju neposunie. Nízke číslo samo osebe neznamená dobré hospodárenie ani vysoké zlé: pri rámcovej dohode je predpoklad za celé obdobie, kým zadaná cena za prvú objednávku.
Ako to šlo po rokoch
| Rok | Zákaziek | Zo známych cien |
|---|---|---|
| 2023 | 25 | 26,4 mil. € |
| 2024 | 273 | 319,6 mil. € |
| 2025 | 92 | 323,9 mil. € |
| 2026 | 71 | 346,8 mil. € |
Rok je podľa dňa zverejnenia oznámenia. Sumy sú len zo zákaziek, pri ktorých vestník uvádza víťaznú cenu — je to teda spodná hranica, nie celý objem.
Najväčšie zadané zákazky
- VN káble 240Výsledok
- VN káble 240Výsledok
- VN káble 240Výsledok
- NN kábleVýsledok
- NN kábleVýsledok
- NN kábleVýsledok
- NN kábleVýsledok
- Letecké práce LIDAR - PCIVýsledok
Kde si to overiť
Čísla na tejto stránke sú súčtom oznámení z vestníka. Každá zákazka má vo svojom detaile odkaz na pôvodné oznámenie a na zmluvu v registri.
- Profil obstarávateľa na ÚVO ↗Súťažné podklady a dokumenty úradu. Je to vyhľadávanie — IČO 36361518 treba zadať ručne, stránka ho z odkazu nepreberie.
- Vestník verejného obstarávania ↗Zdroj všetkých údajov na tejto stránke.
Kraj berieme z miesta plnenia, ktoré úrad uviedol v oznámení. Záväzné je znenie uverejnené vo vestníku.