Obstarávateľ · IČO 35919001 · Bratislava
Národná diaľničná spoločnosť, a.s.
Od 19. 10. 2023 do 2. 11. 2026 mu vo vestníku vyšlo 975 zákaziek a ich častí. Z nich je 517 ukončených s uvedenou cenou, spolu za 9 466 413 306 €.
Do súčtu vstupujú oznámenia o výsledku a zadané zákazky s nízkou hodnotou. Dodatky k zmluvám doň nerátame — každý z nich zopakuje celkovú cenu zmluvy, takže by sa tá istá zákazka narátala viackrát. Tento úrad ich má 12. Vynechaná je aj 12 zákaziek so zjavne chybnou sumou.
- otvorených zákaziek
- 10
- zákaziek vo vestníku
- 975
- zadané spolu
- 9,5 mld. €
Otvorené zákazky (10)
- Vyhlásená zákazka · upravené
Oprava poškodených svahov pod mostami v správe SSÚD Liptovský Mikuláš
Žilinský kraj
Predmetom zákazky je uskutočnenie stavebných prác – diela „Oprava poškodených svahov pod mostami v správe SSÚD Liptovský Mikuláš“, ktoré zahŕňajú nasledovné práce: - vybúranie existujúceho opevnenia svahov; - vybudovanie nového opevnenia svahov pod mostami; - výmena revíznych…
zverejnené 16. 10. 2026CPV 45000000 — Stavebné práce Overiť ↗
predpokladaná hodnota
1 751 913 €
lehota uplynulado 5. 11. 2026 10:00
- Vyhlásená zákazka
Časť č.1 : Zabezpečenie stravovania zamestnancov prostredníctvom stravovacích poukážok
Bratislavský kraj · Bratislava
Predmetom verejného obstarávania je výber dodávateľa, ktorý verejnému obstarávateľovi zabezpečí poskytovanie služieb stravovania pre zamestnancov Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s. na obdobie 48 mesiacov, od momentu účinnosti Dohody, v súlade s ustanovením § 152 zákona č.…
zverejnené 14. 10. 2026CPV 30199770 — Stravné poukážky Overiť ↗
predpokladaná hodnota
1 644 628 €
ostáva 7 dnído 12. 11. 2026 15:30
- Vyhlásená zákazka · upravené
Oprava poškodených svahov pod mostami v správe SSÚD Liptovský Mikuláš
Žilinský kraj
Predmetom zákazky je uskutočnenie stavebných prác – diela „Oprava poškodených svahov pod mostami v správe SSÚD Liptovský Mikuláš“, ktoré zahŕňajú nasledovné práce: - vybúranie existujúceho opevnenia svahov; - vybudovanie nového opevnenia svahov pod mostami; - výmena revíznych…
zverejnené 27. 10. 2026CPV 45000000 — Stavebné práce Overiť ↗
predpokladaná hodnota
1 751 913 €
ostáva 8 dnído 13. 11. 2026 10:00
- Vyhlásená zákazka
Dodávka, montáž a stavebné úpravy pre nádrže na soľanku
Predmetom zákazky sú stavebné úpravy na zvýšenie zabezpečenia proti úniku soľankového roztoku z uskladňovacích a rozmiešavacích nádrží, ako aj pri čerpaní do vozidiel zimnej údržby. Úpravy spočívajú vo vybudovaní odizolovanej záchytnej nádrže, s dimenzovaným objemom väčším ako…
zverejnené 16. 10. 2026CPV 45000000 — Stavebné práce Overiť ↗
predpokladaná hodnota
464 709 €
ostáva 11 dnído 16. 11. 2026 10:00
- Vyhlásená zákazka · upravené
D1 Turany - Hubová, stavebné práce
Žilinský kraj
Predmetom zákazky je vybudovanie diaľničného úseku D1 Turany — Hubová celkovej dĺžky 13,53 km vrátane tunelov Korbeľka a Havran. V navrhovanom úseku diaľnice sa nachádza spolu desať trvalých mostných objektov, z toho štyri priamo na diaľnici a dva sú ekodukty. Okrem trvalých…
zverejnené 21. 10. 2026CPV 45000000 — Stavebné práce Overiť ↗
predpokladaná hodnota
1 573 099 322 €
suma je zjavne chybná
ostáva 14 dnído 19. 11. 2026 10:00
- naša služba
Vyhráte zákazku? Faktúru máte hotovú za 2 minúty
FakturujOnline · fakturačný program pre živnostníkov a malé firmy
Na eFaktúry od 1. 1. 2027 netreba ďalšiu službu — odosielanie aj príjem cez Peppol sú v cene. Faktúru s QR kódom pošlete klientovi jedným klikom.
fakturujonline.sk ↗v počítači aj v mobile, bez inštalácieexport pre účtovníka do Pohody
predplatné aj s eFaktúrami
5,99 € mesačne
14 dní zadarmobez platobnej karty
- Vyhlásená zákazka
Nákup a dodanie klasických a reaktívnych studených asfaltových zmesí
Predmetom zákazky je dodanie tovaru – klasickej a reaktívnej studenej asfaltovej zmesi frakcie 0-8 mm vrátane dopravy a vyloženia v mieste dodania. Zmes je určená na údržbu a opravy vozoviek diaľnic a rýchlostných ciest a bude dodávaná v množstvách a termínoch podľa potreby…
zverejnené 28. 10. 2026CPV 44113300 — Obalené kamenivo Overiť ↗
predpokladaná hodnota
573 900 €
ostáva 21 dnído 26. 11. 2026 10:00
- Vyhlásená zákazka
Údržba dynamických bariér na R2 Budča - Zvolen
Banskobystrický kraj · Zvolen
Predmetom zákazky je údržba, oprava a doplnenie súčastí dynamických bariér, údržba zasieťovaných skalných blokov č. 12 a č. 20 a posúdenie funkčnosti existujúceho systému včasného varovania. Predmet zákazky je podrobne vymedzený v časti B.1 Opis predmetu zákazky SP.
zverejnené 28. 10. 2026CPV 45233139 — Práce na údržbe diaľnic Overiť ↗
predpokladaná hodnota
266 955 €
ostáva 3 týždnedo 27. 11. 2026 10:00
- Vyhlásená zákazka · upravené
R2 Šaca – Košické Oľšany, I. úsek
Košický kraj
Účelom navrhovanej stavby je odľahčenie v súčasnosti zaťaženej dopravnej siete v okolí mesta Košice ako aj v samotnom meste od tranzitnej dopravy a zároveň vytvorením juhovýchodného obchvatu mesta s viacerými novými napojeniami na existujúci dopravný systém prerozdelenie…
zverejnené 21. 10. 2026CPV 45000000 — Stavebné práce Overiť ↗
predpokladaná hodnota
162 524 578 €
ostáva 4 týždnedo 30. 11. 2026 10:00
- Vyhlásená zákazka
Oprava cestnej priekopy na ceste I/16 pre SSÚR 4 Košice
Košický kraj · Košice
Dôvodom opravy spevnenej priekopy je jej havarijný stav. Prejavuje sa jej poklesom a aj poruchami pôvodného opevnenia. Táto kombinácia je nebezpečným miestom pre bezpečnosť premávky a ohrozuje užívateľov komunikácie. Opravou cestnej priekopy (rigolu) sa zvýšia technicko –…
zverejnené 30. 10. 2026CPV 45232450 — Odvodňovacie stavebné práce Overiť ↗
predpokladaná hodnota
258 038 €
ostáva 4 týždnedo 1. 12. 2026 09:00
- Vyhlásená zákazka
Nákup, dodanie a realizácia nových smerových stĺpikov
Predmetom zákazky je dodanie, montáž a demontáž smerových stĺpikov, smerových stĺpikov s integrovanými snehovými kolmi, smerových stĺpikov na oceľové zvodidlo, smerových odrážačov na betónové zvodidlo a smerových odraziek umiestňovaných do zvodníc oceľových zvodidiel podľa…
zverejnené 2. 11. 2026CPV 34920000 — Cestné príslušenstvo Overiť ↗
predpokladaná hodnota
2 500 222 €
ostáva 4 týždnedo 1. 12. 2026 10:00
Ako sa tu súťaží
Koľko firiem sa o zákazky tohto úradu uchádza. Vysoký podiel jedného dodávateľa nemusí znamenať nič zvláštne — pri špecializovaných dodávkach býva na trhu jediný.
25 %
zadaných peňazí išlo jednému dodávateľovi — Skanska SK a.s. (13 zákaziek)
3,5
ponuky v priemere na zákazku · v rovnakých odboroch je priemer 3,4
15 %
zákaziek malo jedinú ponuku (63 z 427)
Čo obstaráva
Podľa hlavného predmetu zákazky. Sumy sú len z ukončených obstarávaní.
| Odbor | Zákaziek | Zadané za |
|---|---|---|
| Stavebné práce | 336 | 6,5 mld. € |
| Poradenstvo a odborné služby | 254 | 2,6 mld. € |
| Vozidlá a doprava | 104 | 140,1 mil. € |
| Elektronika a výpočtová technika | 38 | 28,9 mil. € |
| Stroje a priemyselné zariadenia | 28 | 2,9 mil. € |
| IT služby a softvér | 26 | 50,8 mil. € |
| Ochrana a bezpečnosť | 22 | 8,4 mil. € |
| Kancelárske potreby a tlač | 18 | 3,1 mil. € |
| Palivá a energie | 16 | 26,9 mil. € |
| Odpady a životné prostredie | 11 | 578 tis. € |
| Odevy, obuv a textil | 10 | — |
| Financie a poistenie | 9 | 1,2 mil. € |
Od koho nakupuje (132 dodávateľov)
Zoradené podľa objemu. Kliknutím na meno firmy sa rozbalia všetky jej zákazky pre tento úrad aj to, u koho inde vyhráva.
Skanska SK a.s.13 zákaziek · 2,4 mld. €
- D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala vrátane tunela Višňové · 332 157 864 € · 21. 3. 2025
- D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala vrátane tunela Višňové · 322 046 548 € · 15. 1. 2025
- D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala vrátane tunela Višňové · 311 790 193 € · 16. 12. 2024
- D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala vrátane tunela Višňové · 285 098 519 € · 2. 5. 2024
- D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala vrátane tunela Višňové · 285 098 519 € · 20. 5. 2024
- D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala vrátane tunela Višňové · 284 458 950 € · 26. 3. 2024
- D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala vrátane tunela Višňové · 277 681 283 € · 15. 11. 2023
- Diaľnica D3 Kysucké Nové Mesto – Oščadnica · 261 319 652 € · 15. 10. 2025
- Opravy vozovky diaľnice D2 v správe SSÚD 1 Malacky · 7 022 972 € · 19. 3. 2024
- Opravy vozovky diaľnice D2 v správe SSÚD 1 Malacky · 1 152 818 € · 6. 11. 2023
- Opravy vozovky diaľnice D2 v správe SSÚD 1 Malacky · 357 604 € · 26. 4. 2024
- Opravy vozovky diaľnice D2 v správe SSÚD 1 Malacky · 61 032 € · 31. 7. 2024
- Opravy vozovky diaľnice D2 v správe SSÚD 1 Malacky · 57 511 € · 2. 2. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 36 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 149,2 mil. €:
- Železnice Slovenskej republiky · 3 zákazky · 92,5 mil. €
- Trenčiansky samosprávny kraj · 5 zákaziek · 30,1 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 1 zákazka · 7,9 mil. €
- Nitriansky samosprávny kraj · 4 zákazky · 4,1 mil. €
- Slovenská správa ciest · 2 zákazky · 3,8 mil. €
- LESY Slovenskej republiky, štátny podnik · 3 zákazky · 3,3 mil. €
- Mesto Brezno · 1 zákazka · 2,6 mil. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 1 zákazka · 1,3 mil. €
SkyToll, a. s.4 zákazky · 2,1 mld. €
- Komplexná služba elektronického výberu mýta · 871 768 358 € · 15. 3. 2024
- Komplexná služba elektronického výberu mýta · 411 548 509 € · 26. 2. 2025
- Komplexná služba elektronického výberu mýta · 402 978 740 € · 1. 12. 2025
- Komplexná služba elektronického výberu mýta · 402 824 346 € · 2. 7. 2025
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
VÁHOSTAV - SK, a.s.8 zákaziek · 1,3 mld. €
- Diaľnica D3 Žilina, Brodno-Kysucké Nové Mesto · 398 728 968 € · 24. 10. 2025
- D3 Oščadnica - Čadca, Bukov, II. polprofil · 230 389 465 € · 21. 10. 2025
- Rýchlostná cesta R4 Prešov – severný obchvat (km 0-4,3) · 173 261 309 € · 28. 9. 2026
- Rýchlostná cesta R4 Prešov – severný obchvat (km 0-4,3) · 161 187 604 € · 16. 1. 2024
- Rýchlostná cesta R4 Prešov – severný obchvat (km 0-4,3) · 161 187 604 € · 26. 3. 2024
- Rýchlostná cesta R4 Prešov – severný obchvat (km 0-4,3) · 161 187 604 € · 2. 5. 2024
- D3 Zelený most Svrčinovec · 13 688 313 € · 26. 3. 2024
- Výmena zábradlia a sanácia ríms na mostoch v správe Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s. · 2 988 797 € · 2. 1. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 4 zákazky od iných obstarávateľov, spolu za 51,1 mil. €:
- Stredoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. · 2 zákazky · 31,8 mil. €
- Považská vodárenská spoločnosť, a.s. · 1 zákazka · 17,7 mil. €
- Košický samosprávny kraj · 1 zákazka · 1,6 mil. €
EUROVIA SK, a.s. + EUROVIA CS, a.s.12 zákaziek · 861,9 mil. €
- Dodatok č. 7 · 364 324 718 € · 2. 1. 2024
- Rýchlostná cesta R2 Šaca – Košické Oľšany II. úsek · 167 466 472 € · 1. 10. 2025
- Dodatok č. 5 · 152 252 577 € · 1. 7. 2024
- Dodatok č. 4 · 138 849 122 € · 15. 12. 2023
- D2 križovatka Rohožník · 16 820 000 € · 27. 4. 2026
- Región 3: Vozovky komunikácií v správe SSÚD 8 Liptovský Mikuláš, SSÚD 9 Mengusovce, SSÚD 10 Beharovce, SSÚD 11 Prešov, SSÚR 4 Košice · 5 755 034 € · 26. 11. 2025
- Opravy vozoviek v správe SSÚD 8 Liptovský Mikuláš a SSÚD 9 Mengusovce · 5 174 953 € · 3. 9. 2026
- Opravy vozoviek v správe SSÚD 3 Trnava · 3 732 238 € · 3. 9. 2026
- Opravy vozoviek v správe SSÚD 10 Beharovce a SSÚD 11 Prešov · 2 791 491 € · 3. 9. 2026
- Opravy vozoviek v správe SSÚR 1 Galanta · 2 656 847 € · 3. 9. 2026
- Opravy vozovky diaľnice D1 v správe SSÚD 10 Beharovce a SSÚD 11 Prešov · 1 296 667 € · 31. 1. 2024
- Opravy vozoviek v správe SSÚR 1 Galanta · 781 062 € · 29. 7. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 166 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 600,4 mil. €:
- Mesto Košice · 8 zákaziek · 251,8 mil. €
- Slovenská správa ciest · 9 zákaziek · 178,8 mil. €
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 2 zákazky · 19,2 mil. €
- Trenčiansky samosprávny kraj · 3 zákazky · 16,3 mil. €
- Mesto Trstená · 2 zákazky · 13,0 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 7 zákaziek · 11,5 mil. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 9 zákaziek · 10,5 mil. €
- Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja · 20 zákaziek · 10,5 mil. €
Zobraziť všetky zákazky firmy EUROVIA SK, a.s. + EUROVIA CS, a.s. →
Doprastav, a.s. + VÁHOSTAV - SK, a.s. + STRABAG s.r.o. + Metrostav a.s.8 zákaziek · 715,9 mil. €
- Diaľnica D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka · 481 435 046 € · 6. 12. 2023
- R1 Banská Bystrica – Slovenská Ľupča, I. etapa, stavebné práce · 88 812 094 € · 4. 8. 2026
- R1 Banská Bystrica – Slovenská Ľupča, I. etapa, stavebné práce · 86 777 232 € · 19. 4. 2024
- DP Lietavská Lúčka – Žilina, I. etapa · 52 740 730 € · 23. 2. 2026
- Oprava vozoviek v správe SSÚD 2 Bratislava · 3 000 000 € · 20. 6. 2024
- Opravy vozoviek v správe SSÚD 2 Bratislava · 2 678 090 € · 25. 8. 2026
- Oprava vozoviek v správe SSÚD 2 Bratislava · 453 556 € · 1. 2. 2024
- Doplnenie betónových zvodidiel na diaľnici D2 v km 31,800 · 32 363 € · 2. 11. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 66 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 1,0 mld. €:
- Železnice Slovenskej republiky · 2 zákazky · 729,9 mil. €
- Mesto Košice · 5 zákaziek · 84,0 mil. €
- Slovenská správa ciest · 10 zákaziek · 60,4 mil. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 6 zákaziek · 49,1 mil. €
- Valaliky Industrial Park, s. r. o. · 3 zákazky · 24,2 mil. €
- Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja · 3 zákazky · 14,1 mil. €
- Obec Slanec · 1 zákazka · 9,9 mil. €
- Správa ciest Košického samosprávneho kraja · 1 zákazka · 6,4 mil. €
HOCHTIEF SK s.r.o. + PORR s.r.o. + HYDROEKOL Dolný Kubín, spol. s r.o.9 zákaziek · 626,5 mil. €
- Rýchlostná cesta R3 Tvrdošín - Nižná · 80 594 758 € · 7. 7. 2026
- Rýchlostná cesta R3 Tvrdošín - Nižná · 79 932 017 € · 25. 6. 2025
- Rýchlostná cesta R3 Tvrdošín - Nižná · 72 224 051 € · 20. 6. 2025
- Rýchlostná cesta R3 Tvrdošín - Nižná · 68 952 084 € · 15. 7. 2024
- Rýchlostná cesta R3 Tvrdošín - Nižná · 65 176 186 € · 12. 12. 2024
- Rýchlostná cesta R3 Tvrdošín - Nižná · 64 905 623 € · 26. 3. 2024
- Rýchlostná cesta R3 Tvrdošín - Nižná · 64 905 623 € · 2. 5. 2024
- Rýchlostná cesta R3 Tvrdošín - Nižná · 64 905 623 € · 20. 5. 2024
- Rýchlostná cesta R3 Tvrdošín - Nižná · 64 905 623 € · 3. 7. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 7 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 407,6 mil. €:
- Slovenská správa ciest · 2 zákazky · 171,7 mil. €
- Valaliky Industrial Park, s. r. o. · 2 zákazky · 129,1 mil. €
- Úrad vlády Slovenskej republiky · 1 zákazka · 104,2 mil. €
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 2 zákazky · 2,6 mil. €
CzechToll s.r.o.11 zákaziek · 359,7 mil. €
- Mýtne služby · 52 824 744 € · 4. 3. 2026
- Mýtne služby · 52 626 344 € · 9. 1. 2026
- Mýtne služby · 52 626 344 € · 5. 2. 2026
- Mýtne služby · 52 454 436 € · 18. 11. 2025
- Mýtne služby · 43 221 636 € · 14. 11. 2025
- Mýtne služby · 28 759 986 € · 2. 7. 2024
- Vybudovanie Elektronického mýtneho systému a poskytovanie Služieb technickej podpory · 17 236 380 € · 11. 2. 2026
- Vybudovanie Elektronického mýtneho systému a poskytovanie Služieb technickej podpory · 16 015 918 € · 9. 1. 2026
- Vybudovanie Elektronického mýtneho systému a poskytovanie Služieb technickej podpory · 15 144 310 € · 1. 8. 2025
- Vybudovanie Elektronického mýtneho systému a poskytovanie Služieb technickej podpory · 14 970 010 € · 1. 7. 2025
- Vybudovanie Elektronického mýtneho systému a poskytovanie Služieb technickej podpory · 13 799 999 € · 29. 5. 2024
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
Budimex S.A. organizačná zložka na Slovensku2 zákazky · 229,5 mil. €
- Zhotovenie stavby D1 Bratislava - Triblavina, rozšírenie v zmysle zmluvných podmienok FIDIC - žltá kniha · 117 776 369 € · 18. 6. 2026
- Zhotovenie stavby D1 Bratislava - Triblavina, rozšírenie v zmysle zmluvných podmienok FIDIC - žltá kniha · 111 757 402 € · 19. 7. 2024
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
Metrostav DS a.s.15 zákaziek · 142,8 mil. €
- Diaľničný privádzač Lietavská Lúčka - Žilina, II.etapa km 4,7-7,3 · 22 861 195 € · 13. 11. 2023
- Diaľnica D3 Žilina (Brodno) – Kysucké Nové Mesto, privádzač · 21 976 379 € · 30. 9. 2026
- Diaľnica D3 Žilina (Brodno) – Kysucké Nové Mesto, privádzač · 16 797 501 € · 17. 1. 2024
- Diaľnica D3 Žilina (Brodno) – Kysucké Nové Mesto, privádzač · 16 797 501 € · 5. 3. 2024
- Diaľnica D3 Žilina (Brodno) – Kysucké Nové Mesto, privádzač · 16 797 501 € · 26. 3. 2024
- Diaľnica D3 Žilina (Brodno) – Kysucké Nové Mesto, privádzač · 16 797 501 € · 20. 5. 2024
- Diaľnica D3 Žilina (Brodno) – Kysucké Nové Mesto, privádzač · 16 454 960 € · 15. 11. 2023
- R2 Križovatka Bánovce – východ · 3 818 709 € · 8. 6. 2026
- Oprava diaľničného mosta ev.č. D1-236 most Hybica, pravý most · 3 178 527 € · 8. 1. 2026
- Oprava diaľničného mosta ev.č. D1-229 Podbanské, pravý most · 1 742 843 € · 13. 1. 2025
- Oprava diaľničného mosta ev. č. D1-096 Horná Streda · 1 685 305 € · 28. 7. 2025
- Oprava diaľničného mosta ev. č. D1-239 Východná, ľavý most · 1 684 837 € · 22. 5. 2024
- Oprava diaľničného mosta ev.č. D1-229 Podbanské, pravý most · 1 517 256 € · 18. 7. 2024
- Oprava diaľničného mosta ev. č. D1-206 nad cestou č. III/2325, Vlachy · 653 820 € · 10. 5. 2024
- Oprava vozoviek v správe SSÚD 4 Trenčín a SSÚD 5 Považská Bystrica · 72 624 € · 3. 11. 2023
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 176 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 216,2 mil. €:
- Banskobystrický samosprávny kraj · 16 zákaziek · 56,6 mil. €
- Slovenská správa ciest · 9 zákaziek · 40,7 mil. €
- Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja · 22 zákaziek · 24,9 mil. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 16 zákaziek · 18,6 mil. €
- Žilinský samosprávny kraj · 8 zákaziek · 11,5 mil. €
- Prešovský samosprávny kraj · 4 zákazky · 8,7 mil. €
- Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja · 14 zákaziek · 5,0 mil. €
- Mesto Trebišov · 1 zákazka · 4,9 mil. €
PPA CONTROLL, a.s.2 zákazky · 110,1 mil. €
- Technologické vybavenie tunela Višňové vrátane informačného systému diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala (v zmysle zmluvných podmienok FIDIC – „žltá kniha“) · 55 686 476 € · 10. 11. 2025
- Technologické vybavenie tunela Višňové vrátane informačného systému diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala (v zmysle zmluvných podmienok FIDIC – „žltá kniha“) · 54 430 488 € · 30. 10. 2023
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 1 zákazku od iných obstarávateľov, spolu za 30,6 mil. €:
- MH Teplárenský holding, a.s. · 1 zákazka · 30,6 mil. €
CGI IT Czech Republic s.r.o.1 zákazka · 57,2 mil. €
- Poskytovanie služieb nezávislého znalca · 57 155 932 € · 13. 3. 2025
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
DOPRAVOPROJEKT, a.s.21 zákaziek · 44,2 mil. €
- D1 Turany – Hubová, aktualizácia technického riešenia: Oznámenie 8a, správa EIA, DÚR, DSZ, DSP,DP, M · 9 060 712 € · 6. 3. 2024
- Vypracovanie DSP, Projekčný podklad, dSZ, DP, výkon AD a výkon KD pre stavby R3 Nižná nad Oravou - Dlhá nad Oravou a R3 Dlhá nad Oravou - Sedliacka Dubová · 5 230 573 € · 27. 7. 2026
- Vypracovanie DSP, Projekčný podklad, dSZ, DP, výkon AD a výkon KD pre stavby R3 Nižná nad Oravou - Dlhá nad Oravou a R3 Dlhá nad Oravou - Sedliacka Dubová · 4 292 310 € · 20. 1. 2025
- Vypracovanie dokumentácie na stavebné povolenie (DSP), dokumentácie na ponuku (DP), výkon autorského (AD) pre stavbu Rýchlostná cesta R2 Mníchova Lehota - Ruskovce · 4 190 398 € · 20. 10. 2026
- Vypracovanie dokumentácie na stavebné povolenie (DSP), dokumentácie na ponuku (DP), výkon autorského (AD) pre stavbu Rýchlostná cesta R2 Mníchova Lehota - Ruskovce · 4 026 833 € · 20. 1. 2025
- Rýchlostná cesta R1 Banská Bystrica - Slovenská Ľupča, DSP, Oznámenie 8a, DP, AD, KD · 3 996 166 € · 20. 1. 2026
- Vypracovanie DÚR, 8a po DÚR, DSP v podrobnosti DRS, 8a po DSP, dSZ, DP, výkon AD a KD pre stavbu: Diaľnica D3 Žilina (Brodno) - Kysucké Nové Mesto · 3 351 418 € · 13. 10. 2026
- Vypracovanie DÚR, 8a po DÚR, DSP v podrobnosti DRS, 8a po DSP, dSZ, DP, výkon AD a KD pre stavbu: Diaľnica D3 Žilina (Brodno) - Kysucké Nové Mesto · 3 300 380 € · 2. 8. 2024
- Vypracovanie Stavebného zámeru (SZ) a oznámenia o zmene navrhovanej činnosti 8a po vypracovaní SZ (8a po SZ) stavby Rýchlostná cesta R4 Giraltovce - Stročín · 2 703 041 € · 30. 4. 2026
- Vypracovanie Stavebného zámeru (SZ) a oznámenia o zmene navrhovanej činnosti 8a po vypracovaní SZ (8a po SZ) stavby Rýchlostná cesta R4 Lipníky - Giraltovce · 2 397 112 € · 13. 5. 2026
- Vypracovanie Stavebného zámeru (SZ) a oznámenia o zmene navrhovanej činnosti 8a po vypracovaní SZ (8a po SZ) stavby Rýchlostná cesta R4 Stročín – Svidník, juh · 888 744 € · 14. 5. 2026
- Vypracovanie Správy o hodnotení (SoH) vrátane súvisiacich štúdií stavby „Diaľnica D1 Bidovce – štátna hranica SK/UA“ · 346 742 € · 27. 8. 2026
- Aktualizácia štúdie realizovateľnosti Rýchlostná cesta R6 štátna hranica SR/ČR – Púchov (D1) · 247 604 € · 8. 6. 2026
- Časť 2: Región Stred · 51 493 € · 9. 8. 2024
- Časť 2: Región Stred · 34 561 € · 2. 2. 2024
- Časť 2: Región Stred · 31 049 € · 6. 11. 2023
- Časť 3: Región Východ · 20 944 € · 6. 11. 2023
- Časť 3: Región Východ · 19 584 € · 25. 4. 2024
- Časť 2: Región Stred · 13 770 € · 25. 4. 2024
- Časť 3: Región Východ · 12 240 € · 9. 8. 2024
- Časť 3: Región Východ · 6 664 € · 2. 2. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 19 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 14,8 mil. €:
- VODOHOSPODÁRSKA VÝSTAVBA, ŠTÁTNY PODNIK · 1 zákazka · 4,0 mil. €
- Mesto Trenčín · 1 zákazka · 2,6 mil. €
- Valaliky Industrial Park, s. r. o. · 1 zákazka · 2,2 mil. €
- Železnice Slovenskej republiky · 1 zákazka · 2,1 mil. €
- Slovenská správa ciest · 5 zákaziek · 1,9 mil. €
- Bratislavský samosprávny kraj · 3 zákazky · 1,3 mil. €
- Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja · 3 zákazky · 405 tis. €
- Stredoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. · 1 zákazka · 131 tis. €
KURTA spol. s r.o.3 zákazky · 41,2 mil. €
- Nákup komunálnych vozidiel na zimnú a letnú údržbu ciest · 32 480 150 € · 28. 8. 2025
- Nákup nových sypačov pre potreby NDS, a.s. · 5 948 570 € · 2. 2. 2024
- Nákup nových sypačov pre potreby NDS, a.s. · 2 813 690 € · 26. 4. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 9 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 1,4 mil. €:
- Mesto Lučenec · 7 zákaziek · 1,1 mil. €
- KN SMART SERVIS, a.s. · 1 zákazka · 173 tis. €
- Ekover, s.r.o. · 1 zákazka · 155 tis. €
MB SERVIS, s.r.o.2 zákazky · 35,1 mil. €
- Nákup univerzálnych nosičov náradia s príslušenstvom · 35 077 000 € · 26. 6. 2025
- Nákup čelných snehových radlíc · 34 066 € · 9. 12. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 20 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 2,3 mil. €:
- Dopravný podnik mesta Košice, akciová spoločnosť · 1 zákazka · 834 tis. €
- Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja · 6 zákaziek · 598 tis. €
- Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja · 3 zákazky · 232 tis. €
- Obec Rovinka · 1 zákazka · 189 tis. €
- Mesto Nitra · 1 zákazka · 169 tis. €
- Obec Hontianske Moravce · 1 zákazka · 137 tis. €
- KN SMART SERVIS, a.s. · 1 zákazka · 60 tis. €
- Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja · 5 zákaziek · 41 tis. €
STRABAG s.r.o.7 zákaziek · 32,7 mil. €
- Rýchlostná cesta R4 Košice - Milhosť, odpočívadlo - stavebné práce · 10 611 025 € · 19. 4. 2024
- Rýchlostná cesta R4 Košice - Milhosť, odpočívadlo - stavebné práce · 10 259 387 € · 28. 11. 2023
- Oprava diaľničného mosta ev.č. D2-069 Sekule, ľavý most · 3 798 772 € · 12. 1. 2026
- Sanácia spodnej stavby, podhľadu nosnej konštrukcie a vnútornej rímsy mosta ev.č. R1-033 Lehota · 2 524 623 € · 18. 7. 2024
- Oprava diaľničného mosta ev.č. D1-337 Fričovce, ľavý most · 2 417 197 € · 3. 2. 2026
- Opravy vozoviek v správe SSÚR 6 Čadca a SSÚD 6 Martin · 1 988 546 € · 3. 9. 2026
- Časť 2: Oprava mosta ev.č. R1-161 Budča · 1 109 643 € · 17. 3. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 264 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 3,9 mld. €:
- Železnice Slovenskej republiky · 14 zákaziek · 3,0 mld. €
- Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. · 3 zákazky · 170,2 mil. €
- Valaliky Industrial Park, s. r. o. · 1 zákazka · 142,2 mil. €
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 4 zákazky · 131,9 mil. €
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 4 zákazky · 98,2 mil. €
- Slovenská správa ciest · 7 zákaziek · 80,3 mil. €
- Mesto Trenčín · 29 zákaziek · 66,8 mil. €
- Stredoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. · 4 zákazky · 35,6 mil. €
BETAMONT s.r.o.4 zákazky · 30,7 mil. €
- Poskytovanie služieb pre zber dát a identifikácie EČV v dopravnom prúde predovšetkým pre účely kontroly úhrady EDZ · 11 991 895 € · 15. 4. 2025
- Poskytovanie služieb pre zber dát a identifikácie EČV v dopravnom prúde predovšetkým pre účely kontroly úhrady EDZ · 9 727 510 € · 2. 12. 2024
- Zabezpečenie prevádzky podpory a údržby kontrolného systému EDZ · 8 983 200 € · 17. 4. 2026
- Údržba a opravy automatických sčítačov dopravy, váhových senzorov, meračov výšky vozidiel a komunikačnejinfraštruktúry na prenos nameraných údajov na diaľniciach a rýchlostných cestách · 13 160 € · 31. 7. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 15 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 23,3 mil. €:
- Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. · 1 zákazka · 14,6 mil. €
- Železnice Slovenskej republiky · 1 zákazka · 5,5 mil. €
- Slovenská správa ciest · 10 zákaziek · 1,6 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 1 zákazka · 1,4 mil. €
- Mesto Pezinok · 1 zákazka · 77 tis. €
- Mesto Zvolen · 1 zákazka · 68 tis. €
PPA INŽINIERING, s.r.o.12 zákaziek · 25,6 mil. €
- Modernizácia a doplnenie ISD na úseku diaľnice D1 Trnava - Horná Streda · 15 773 106 € · 14. 5. 2024
- Výkon servisnej činnosti a opráv technologického vybavenia diaľnic v úsekoch D1 Liptovský Mikuláš – Jablonov, I. úsek, vrátane tunela Bôrik a podjazdu Lučivná · 8 667 597 € · 12. 6. 2025
- Výkon servisnej činnosti a opráv technologického vybavenia diaľnic v úsekoch Ilava - Sverepec, Sverepec - Vrtižer, Vrtižer - Hričovské Podhradie a D3 Hrič. Podhradie - Žilina Strážov · 899 406 € · 11. 8. 2025
- Nákup automatických sčítačov dopravy · 176 973 € · 31. 7. 2024
- Výkon servisnej činnosti a opráv informačného systému D1 Piešťany – Sverepec v správe SSÚD4 a SSÚD5 · 37 791 € · 31. 1. 2024
- Výkon servisnej činnosti a opráv technologického vybavenia rýchlostnej cesty R4 Košice - Milhosť · 35 407 € · 1. 2. 2024
- Výkon servisnej činnosti a opráv informačného systému D1 Piešťany – Sverepec v správe SSÚD4 a SSÚD5 · 16 380 € · 8. 11. 2023
- Servis, údržba a opravy zariadení IRSD pre stredisko SSÚD 5 P.Bystrica · 5 018 € · 31. 1. 2024
- Servis, údržba a opravy zariadení IRSD pre stredisko SSÚD 5 P.Bystrica · 4 212 € · 6. 11. 2023
- Výkon servisnej činnosti (údržby a technických prehliadok) a opráv technologickej časti tunela Bôrik, podjazdu Lučivná a ISD stavby D1 Važec – Mengusovce – Jánovce, I., II. a III. úsek · 4 043 € · 31. 1. 2024
- Výkon servisnej činnosti a opráv technologického vybavenia rýchlostnej cesty R4 Košice - Milhosť · 1 708 € · 25. 4. 2024
- Výkon servisnej činnosti a opráv technologického vybavenia rýchlostnej cesty R4 Košice - Milhosť · 1 227 € · 31. 7. 2024
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
COLAS Slovakia, a.s.12 zákaziek · 23,5 mil. €
- Obnova obrusnej a ložnej vrstvy na vozovke D1 v správe SSÚD 9 Mengusovce a SSÚD 8 Liptovský Mikuláš · 6 592 390 € · 23. 8. 2024
- Opravy vozoviek v správe SSÚD 8 Liptovský Mikuláš a SSÚD 9 Mengusovce · 5 000 000 € · 16. 5. 2024
- Oprava mosta ev.č. R1 – 191 Banská Bystrica · 3 199 016 € · 10. 9. 2025
- Oprava mosta ev.č. R1 – 191 Banská Bystrica · 3 062 946 € · 7. 12. 2023
- Oprava diaľničného mosta ev. č. D1-219 nad cestou do Liptovského Jána · 1 420 384 € · 18. 4. 2024
- Oprava diaľničného mosta ev. č. D1-073 Hlohovec, pravý most · 1 142 129 € · 11. 11. 2025
- Oprava diaľničného mosta ev. č. D1-073 Hlohovec, pravý most · 1 138 162 € · 26. 8. 2024
- Opravy vozoviek v správe SSÚD 8 Liptovský Mikuláš a SSÚD 9 Mengusovce · 939 252 € · 23. 4. 2024
- Opravy vozoviek v správe SSÚD 8 Liptovský Mikuláš a SSÚD 9 Mengusovce · 594 316 € · 1. 2. 2024
- Opravy vozoviek v správe SSÚD 8 Liptovský Mikuláš a SSÚD 9 Mengusovce · 336 123 € · 29. 7. 2024
- Oprava vozoviek v správe SSÚR 6 Čadca a SSÚD 6 Martin · 53 834 € · 31. 1. 2024
- Oprava vozoviek v správe SSÚR 6 Čadca a SSÚD 6 Martin · 6 809 € · 3. 11. 2023
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 204 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 198,3 mil. €:
- Verejnoprospešné služby Stará Ľubovňa, s. r. o. · 1 zákazka · 39,6 mil. €
- Slovenská správa ciest · 10 zákaziek · 32,4 mil. €
- Mesto Košice · 13 zákaziek · 19,6 mil. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 6 zákaziek · 15,0 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 2 zákazky · 8,2 mil. €
- Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja · 18 zákaziek · 7,9 mil. €
- LESY Slovenskej republiky, štátny podnik · 8 zákaziek · 6,0 mil. €
- Mesto Malacky · 2 zákazky · 4,7 mil. €
HYDROSERVICE, spol. s r.o.10 zákaziek · 18,6 mil. €
- Čistenie retenčných nádrží, odlučovačov ropných látok · 8 084 247 € · 28. 5. 2026
- Čistenie retenčných nádrží, odlučovačov ropných látok · 4 788 147 € · 28. 5. 2026
- Čistenie retenčných nádrží, odlučovačov ropných látok · 3 057 186 € · 28. 5. 2026
- Obnova náteru sekundárneho ostenia v tuneli Sitina · 1 189 000 € · 29. 7. 2026
- Oprava mostov ev.č. R1-153 Hronská Breznica, R1-161 Budča, R1-168.1 vetva v križovatke Kováčová · 987 863 € · 17. 3. 2026
- Obnova sekundárnej ochrany betónu ostenia tunela Bôrik · 224 399 € · 31. 1. 2024
- Čistenie odlučovačov ropných látok · 113 219 € · 2. 2. 2024
- Čistenie odlučovačov ropných látok · 75 987 € · 19. 7. 2024
- Čistenie odlučovačov ropných látok · 59 242 € · 8. 11. 2023
- Čistenie odlučovačov ropných látok · 41 565 € · 26. 4. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 13 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 2,7 mil. €:
- Nitriansky samosprávny kraj · 3 zákazky · 2,0 mil. €
- Mesto Ružomberok · 1 zákazka · 282 tis. €
- Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja · 7 zákaziek · 255 tis. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 1 zákazka · 86 tis. €
- Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja · 1 zákazka · 61 tis. €
ACP AuComp, s.r.o.3 zákazky · 18,1 mil. €
- Výkon servisnej činnosti (údržby a technických prehliadok) a opráv stavebnej a technologickej časti tunelov Branisko a Šibenik a technologického vybavenia diaľnice v úsekoch D1 Jánovce – Jablonov, II. – Studenec – Beharovce – Fričovce – Svinia · 9 301 616 € · 18. 9. 2025
- Výkon servisnej činnosti (údržby a technických prehliadok) a opráv stavebnej časti a technologického vybavenia tunelov Svrčinovec, Poľana a Horelica a technologického vybavenia diaľnice · 7 373 332 € · 30. 10. 2025
- Výkon servisnej činnosti a opráv technologického vybavenia diaľnice v úseku D1 Horná Streda – Ilava a rýchlostnej cesty R2 Ruskovce - Pravotice · 1 408 184 € · 11. 8. 2025
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
Nakoniec za koľko
Pri 137 zákazkách, kde úrad uviedol predpokladanú hodnotu aj výslednú cenu, sa zadávalo typicky za 83 % predpokladu. Celoslovenská stredná hodnota je 89 %.
Pod predpokladom skončilo 123 zákaziek, nad ním 8. Zvyšok sa zadal presne za toľko, koľko úrad čakal.
Je to stredná hodnota pomeru, nie priemer — pár krajných prípadov ju neposunie. Nízke číslo samo osebe neznamená dobré hospodárenie ani vysoké zlé: pri rámcovej dohode je predpoklad za celé obdobie, kým zadaná cena za prvú objednávku.
Ako to šlo po rokoch
| Rok | Zákaziek | Zo známych cien |
|---|---|---|
| 2023 | 114 | 1,0 mld. € |
| 2024 | 391 | 4,0 mld. € |
| 2025 | 211 | 3,5 mld. € |
| 2026 | 259 | 903,3 mil. € |
Rok je podľa dňa zverejnenia oznámenia. Sumy sú len zo zákaziek, pri ktorých vestník uvádza víťaznú cenu — je to teda spodná hranica, nie celý objem.
Najväčšie zadané zákazky
- cena 481 435 046 €víťaz Doprastav, a.s. + VÁHOSTAV - SK, a.s. + STRABAG s.r.o. + Metrostav a.s.6. 12. 2023 Overiť ↗
- cena 398 728 968 €víťaz VÁHOSTAV, a.s. + Metrostav DS a.s. + Duna Aszfalt Út és Mélyépítő Zártkörűen Működő Részvénytársaság24. 10. 2025 Overiť ↗
- Dodatok č. 7Výsledokcena 364 324 718 €víťaz EUROVIA SK, a.s. + EUROVIA CS, a.s. + Doprastav, a.s. + Metrostav a.s. + Metrostav Slovakia a. s.2. 1. 2024 Overiť ↗
- cena 311 790 193 €víťaz Skanska SK a.s. + Skanska a.s. + SKANSKA SPÓŁKA AKCYJNA16. 12. 2024 Overiť ↗
- cena 277 681 283 €víťaz Skanska SK a.s. + Skanska a.s. + SKANSKA SPÓŁKA AKCYJNA15. 11. 2023 Overiť ↗
Kde si to overiť
Čísla na tejto stránke sú súčtom oznámení z vestníka. Každá zákazka má vo svojom detaile odkaz na pôvodné oznámenie a na zmluvu v registri.
- Profil obstarávateľa na ÚVO ↗Súťažné podklady a dokumenty úradu. Je to vyhľadávanie — IČO 35919001 treba zadať ručne, stránka ho z odkazu nepreberie.
- Vestník verejného obstarávania ↗Zdroj všetkých údajov na tejto stránke.
Kraj berieme z miesta plnenia, ktoré úrad uviedol v oznámení. Záväzné je znenie uverejnené vo vestníku.