Obstarávateľ · IČO 37870475 · Prešov
Prešovský samosprávny kraj
Od 23. 10. 2023 do 21. 10. 2026 mu vo vestníku vyšlo 341 zákaziek a ich častí. Z nich je 112 ukončených s uvedenou cenou, spolu za 432 324 195 €.
Do súčtu vstupujú oznámenia o výsledku a zadané zákazky s nízkou hodnotou. Dodatky k zmluvám doň nerátame — každý z nich zopakuje celkovú cenu zmluvy, takže by sa tá istá zákazka narátala viackrát. Tento úrad ich má 1.
- otvorených zákaziek
- 1
- zákaziek vo vestníku
- 341
- zadané spolu
- 432,3 mil. €
Otvorené zákazky (1)
- Vyhlásená zákazka
Rekonštrukcia internátu – stavebné práce
Prešovský kraj · Humenné
Predmetom zákazky je rekonštrukcia budovy internátu so zmenou dispozície, rekonštrukcia schodiska, spojovacej chodby a zateplenie jedálne, jednotlivé časti sú navzájom od seba dilatované a to v zmysle a v súlade s minimálnymi požiadavkami uvedenými v oddiele B.2 Súťažných…
zverejnené 21. 10. 2026CPV 45000000 — Stavebné práce Overiť ↗
predpokladaná hodnota
8 700 255 €
ostáva 14 dnído 19. 11. 2026 10:00
Ako sa tu súťaží
Koľko firiem sa o zákazky tohto úradu uchádza. Vysoký podiel jedného dodávateľa nemusí znamenať nič zvláštne — pri špecializovaných dodávkach býva na trhu jediný.
57 %
zadaných peňazí išlo jednému dodávateľovi — SAD Humenné, a.s. (1 zákazka)
3,6
ponuky v priemere na zákazku · v rovnakých odboroch je priemer 3,5
18 %
zákaziek malo jedinú ponuku (17 z 95)
Zákazky s jedinou ponukou →Priame zadania bez súťaže (2) →Cena nad predpokladom →
Čo obstaráva
Podľa hlavného predmetu zákazky. Sumy sú len z ukončených obstarávaní.
| Odbor | Zákaziek | Zadané za |
|---|---|---|
| Stavebné práce | 175 | 131,9 mil. € |
| Poradenstvo a odborné služby | 42 | 1,8 mil. € |
| Nábytok a vybavenie interiérov | 26 | 904 tis. € |
| Vozidlá a doprava | 23 | 261,7 mil. € |
| Palivá a energie | 21 | 25,1 mil. € |
| IT služby a softvér | 12 | 2,3 mil. € |
| Elektronika a výpočtová technika | 10 | 1,4 mil. € |
| Financie a poistenie | 8 | 4,3 mil. € |
| Zdravotnícka technika a materiál | 5 | 70 tis. € |
| Kancelárske potreby a tlač | 4 | 39 tis. € |
| Upratovanie a údržba budov | 3 | — |
| Ochrana a bezpečnosť | 3 | 481 tis. € |
Od koho nakupuje (57 dodávateľov)
Zoradené podľa objemu. Kliknutím na meno firmy sa rozbalia všetky jej zákazky pre tento úrad aj to, u koho inde vyhráva.
SAD Humenné, a.s.1 zákazka · 246,6 mil. €
- Obstaranie dopravcu na zabezpečenie služieb vo verejnom záujme v prímestskej pravidelnej autobusovej doprave pre Prešovský samosprávny kraj - PSK Východ · 246 597 263 € · 24. 7. 2024
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
Swietelsky-Slovakia spol. s r.o.7 zákaziek · 41,8 mil. €
- Rekonštrukcia Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach · 10 839 275 € · 9. 5. 2025
- Rekonštrukcia Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach · 10 591 836 € · 6. 5. 2025
- Eliminácia bezpečnostných rizík na ceste II/537, Pavúčia dolina – križovatka s cestou II/538 · 6 769 877 € · 23. 11. 2023
- Eliminácia bezpečnostných rizík na ceste II/537, Pavúčia dolina – križovatka s cestou II/538 · 6 715 897 € · 31. 10. 2023
- Dobudovanie cykloinfraštruktúry Poloniny trail, 2.etapa, 1. etapa: Starina - bývalá obec Ruské · 5 833 109 € · 10. 1. 2024
- Rekonštrukcia cesty II/536 Kežmarok - Jánovce · 572 753 € · 27. 7. 2026
- Eliminácia bezpečnostných rizík na ceste III/3489, Raslavice - Abrahámovce · 499 704 € · 2. 6. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 72 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 265,6 mil. €:
- Železnice Slovenskej republiky · 6 zákaziek · 207,8 mil. €
- Slovenská správa ciest · 6 zákaziek · 6,6 mil. €
- Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja · 5 zákaziek · 6,0 mil. €
- Spojená škola, Jarmočná 108, Stará Ľubovňa · 1 zákazka · 4,3 mil. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 1 zákazka · 3,7 mil. €
- Mesto Banská Štiavnica · 1 zákazka · 3,2 mil. €
- LESY Slovenskej republiky, štátny podnik · 3 zákazky · 2,6 mil. €
- Mesto Vranov nad Topľou · 1 zákazka · 2,4 mil. €
Zobraziť všetky zákazky firmy Swietelsky-Slovakia spol. s r.o. →
Chemkostav, a.s.4 zákazky · 31,5 mil. €
- „Rekonštrukcia internátu SOŠ lesníckej v Bijacovciach na účel prevádzkovania pobytových sociálnych služieb a služieb zdravotnej starostlivosti“, z · 8 024 890 € · 4. 6. 2024
- „Rekonštrukcia internátu SOŠ lesníckej v Bijacovciach na účel prevádzkovania pobytových sociálnych služieb a služieb zdravotnej starostlivosti“, z · 8 008 501 € · 23. 5. 2024
- „Rekonštrukcia internátu SOŠ lesníckej v Bijacovciach na účel prevádzkovania pobytových sociálnych služieb a služieb zdravotnej starostlivosti“, z · 7 762 933 € · 20. 5. 2024
- „Rekonštrukcia internátu SOŠ lesníckej v Bijacovciach na účel prevádzkovania pobytových sociálnych služieb a služieb zdravotnej starostlivosti“, z · 7 697 151 € · 16. 5. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 31 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 188,2 mil. €:
- Obec Chminianske Jakubovany · 5 zákaziek · 42,6 mil. €
- Železnice Slovenskej republiky · 3 zákazky · 39,4 mil. €
- Nemocnica AGEL Zvolen a.s. · 3 zákazky · 32,1 mil. €
- Nemocnica Poprad, a.s. · 6 zákaziek · 28,5 mil. €
- Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice · 4 zákazky · 20,6 mil. €
- Technická univerzita v Košiciach · 3 zákazky · 7,3 mil. €
- Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši · 1 zákazka · 5,4 mil. €
- Obec Veľaty · 2 zákazky · 5,2 mil. €
BUS KARPATY spol. s r.o.1 zákazka · 14,9 mil. €
- Časť 1 predmetu zákazky Obstaranie dopravcu na zabezpečenie služieb vo verejnom záujme v prímestskej pravidelnej autobusovej doprave pre Prešovský samosprávny kraj - PSK Stred · 14 899 140 € · 16. 1. 2024
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
Slovenský plynárenský priemysel, a.s.8 zákaziek · 12,8 mil. €
- Dodávka plynu · 2 357 523 € · 2. 11. 2023
- Dodávka plynu · 2 357 523 € · 1. 2. 2024
- Dodávka elektriny pre obdobie 2025 - 2026 · 2 098 124 € · 10. 7. 2024
- Dodávka elektriny · 1 951 143 € · 2. 11. 2023
- Dodávka plynu · 1 499 049 € · 26. 4. 2024
- Dodávka plynu · 1 499 049 € · 7. 8. 2024
- Dodávka elektriny · 536 033 € · 26. 4. 2024
- Dodávka elektriny · 536 033 € · 7. 8. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 122 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 85,6 mil. €:
- Žilinský samosprávny kraj · 4 zákazky · 12,9 mil. €
- Generálne riaditeľstvo Zboru väzenskej a justičnej stráže · 8 zákaziek · 10,9 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 9 zákaziek · 9,9 mil. €
- Slovenská pošta, a.s. · 2 zákazky · 5,8 mil. €
- Mesto Banská Bystrica · 1 zákazka · 5,7 mil. €
- Železnice Slovenskej republiky · 2 zákazky · 5,2 mil. €
- Únia miest Slovenska · 1 zákazka · 4,2 mil. €
- Nitrianske regionálne združenie obcí - ZMOS · 2 zákazky · 4,1 mil. €
Zobraziť všetky zákazky firmy Slovenský plynárenský priemysel, a.s. →
Torreol, s. r. o.2 zákazky · 12,2 mil. €
- Dodávka plynu pre obdobie 2026 - 2028 · 9 040 380 € · 24. 9. 2025
- Dodávka elektriny pre obdobie 2027 - 2029 · 3 187 281 € · 10. 6. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 13 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 16,9 mil. €:
- Mesto Hurbanovo · 2 zákazky · 6,2 mil. €
- Mestská časť Bratislava - Devínska Nová Ves · 1 zákazka · 3,3 mil. €
- Mesto Brezová pod Bradlom · 1 zákazka · 3,2 mil. €
- Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach · 1 zákazka · 2,5 mil. €
- Mesto Galanta · 1 zákazka · 942 tis. €
- Mesto Banská Štiavnica · 1 zákazka · 569 tis. €
- Spojená škola internátna, Nám. Štefana Kluberta 1, Levoča · 1 zákazka · 105 tis. €
- Slovenská konsolidačná, a.s. · 1 zákazka · 70 tis. €
STRABAG s.r.o.4 zákazky · 11,6 mil. €
- Eliminácia bezpečnostných rizík na ceste II/537, Batizovský potok – Starý Smokovec · 4 551 171 € · 23. 11. 2023
- Rekonštrukcia mosta č. M6579 (III/3060 - 003), most cez ŽSR v úseku trate Svit - Štrba · 2 670 707 € · 12. 3. 2024
- Rekonštrukcia mosta č. M6579 (III/3060 - 003), most cez ŽSR v úseku trate Svit - Štrba · 2 670 702 € · 30. 9. 2024
- Modernizácia cesty II/533 v úseku Levoča – hranica s KSK, I.etapa · 1 661 696 € · 1. 9. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 267 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 3,9 mld. €:
- Železnice Slovenskej republiky · 14 zákaziek · 3,0 mld. €
- Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. · 3 zákazky · 170,2 mil. €
- Valaliky Industrial Park, s. r. o. · 1 zákazka · 142,2 mil. €
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 4 zákazky · 131,9 mil. €
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 4 zákazky · 98,2 mil. €
- Slovenská správa ciest · 7 zákaziek · 80,3 mil. €
- Mesto Trenčín · 29 zákaziek · 66,8 mil. €
- Stredoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. · 4 zákazky · 35,6 mil. €
Metrostav DS a.s.4 zákazky · 8,7 mil. €
- Rekonštrukcia mosta č. M5833 (III/3450 - 049), nad traťou ŽSR v meste Prešov · 3 397 001 € · 12. 3. 2024
- Rekonštrukcia mosta č. M5833 (III/3450 - 049), nad traťou ŽSR v meste Prešov · 3 396 925 € · 30. 9. 2024
- Modernizácia cesty II/538, Štrba – Štrbské Pleso · 1 544 945 € · 22. 8. 2025
- Odstránenie bodovej závady na ceste III/3182, Sabinov · 330 556 € · 7. 7. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 187 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 350,3 mil. €:
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 15 zákaziek · 142,8 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 16 zákaziek · 56,6 mil. €
- Slovenská správa ciest · 9 zákaziek · 40,7 mil. €
- Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja · 22 zákaziek · 24,9 mil. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 16 zákaziek · 18,6 mil. €
- Žilinský samosprávny kraj · 8 zákaziek · 11,5 mil. €
- Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja · 14 zákaziek · 5,0 mil. €
- Mesto Trebišov · 1 zákazka · 4,9 mil. €
EUROVIA SK, a.s.4 zákazky · 7,6 mil. €
- Dobudovanie cykloinfraštruktúry Poloniny trail, 1. etapa, úsek Stakčín · 4 354 891 € · 7. 11. 2023
- Modernizácia cesty III/3445 v úseku Prešov – Petrovany · 1 968 041 € · 4. 10. 2024
- Modernizácia cesty III/3075 - križovatky (Spišské Bystré) · 723 759 € · 19. 5. 2026
- Modernizácia cesty II/542 a II/543 – križovatky Spišská Stará Ves · 597 302 € · 27. 7. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 174 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 1,5 mld. €:
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 12 zákaziek · 861,9 mil. €
- Mesto Košice · 8 zákaziek · 251,8 mil. €
- Slovenská správa ciest · 9 zákaziek · 178,8 mil. €
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 2 zákazky · 19,2 mil. €
- Trenčiansky samosprávny kraj · 3 zákazky · 16,3 mil. €
- Mesto Trstená · 2 zákazky · 13,0 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 7 zákaziek · 11,5 mil. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 9 zákaziek · 10,5 mil. €
IRBIS SLOVAKIA, s.r.o.1 zákazka · 5,8 mil. €
- Rekonštrukcia internátu – stavebné práce · 5 791 900 € · 4. 9. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 15 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 9,0 mil. €:
- Obec Brezovica · 1 zákazka · 2,5 mil. €
- Obec Kurimka · 1 zákazka · 1,6 mil. €
- Obec Tulčík · 1 zákazka · 772 tis. €
- Obec Vyšná Olšava · 1 zákazka · 657 tis. €
- Obec Uzovce · 1 zákazka · 648 tis. €
- Obec Dvorianky · 1 zákazka · 644 tis. €
- Obec Abrahámovce · 1 zákazka · 619 tis. €
- Mesto Stropkov · 1 zákazka · 565 tis. €
Union poisťovňa, a. s.7 zákaziek · 4,3 mil. €
- Poistenie majetku a zodpovednosti za škodu · 1 953 253 € · 27. 11. 2023
- Poistenie majetku a zodpovednosti za škodu · 1 494 155 € · 9. 2. 2024
- Havarijné poistenie (KASKO) motorových vozidiel, poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla a poistenie osôb prepravovaných v motorovom vozidle · 511 737 € · 27. 11. 2023
- Havarijné poistenie (KASKO) motorových vozidiel, poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla a poistenie osôb prepravovaných v motorovom vozidle · 340 070 € · 9. 2. 2024
- Skupinové cestovné poistenie a poistenie nákladov na záchrannú činnosť Horskej záchrannej služby · 9 951 € · 15. 1. 2024
- Havarijné poistenie (KASKO) motorových vozidiel, poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla a poistenie osôb prepravovaných v motorovom vozidle · 3 442 € · 6. 5. 2024
- Skupinové cestovné poistenie a poistenie nákladov na záchrannú činnosť Horskej záchrannej služby · 232 € · 6. 5. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 40 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 3,3 mil. €:
- Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky · 1 zákazka · 1,9 mil. €
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 5 zákaziek · 343 tis. €
- Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky · 5 zákaziek · 279 tis. €
- Mesto Trnava · 2 zákazky · 244 tis. €
- Univerzitná nemocnica Martin · 2 zákazky · 155 tis. €
- Úrad vlády Slovenskej republiky · 2 zákazky · 98 tis. €
- Združenie miest a obcí Žitného ostrova · 4 zákazky · 63 tis. €
- Národný ústav detských chorôb · 1 zákazka · 62 tis. €
EUROBAU s.r.o.2 zákazky · 3,2 mil. €
- Revitalizácia interiérových priestorov 3. NP - blok A, B, C · 1 604 901 € · 10. 4. 2025
- Revitalizácia interiérových priestorov 3. NP - blok A, B, C · 1 550 170 € · 11. 11. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 1 zákazku od iných obstarávateľov, spolu za 850 tis. €:
- Obec Prakovce · 1 zákazka · 850 tis. €
Doprastav, a.s.2 zákazky · 3,1 mil. €
- Rekonštrukcia cesty III/3440 Solivarská ulica, III. etapa · 2 699 190 € · 8. 10. 2026
- Rekonštrukcia cesty III/3550, Svidník – Vyšná Jedľová, II. etapa · 384 238 € · 27. 7. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 72 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 1,7 mld. €:
- Železnice Slovenskej republiky · 2 zákazky · 729,9 mil. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 8 zákaziek · 715,9 mil. €
- Mesto Košice · 5 zákaziek · 84,0 mil. €
- Slovenská správa ciest · 10 zákaziek · 60,4 mil. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 6 zákaziek · 49,1 mil. €
- Valaliky Industrial Park, s. r. o. · 3 zákazky · 24,2 mil. €
- Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja · 3 zákazky · 14,1 mil. €
- Obec Slanec · 1 zákazka · 9,9 mil. €
DAG SLOVAKIA, a. s.2 zákazky · 3,0 mil. €
- Prístavba telocvične k existujúcemu objektu so súp. č. 537/2 pre Gymnázium T. Vansovej v Starej Ľubovni · 2 036 000 € · 31. 10. 2023
- Výstavba ubytovacieho zariadenia v DSS Jabloň · 980 000 € · 21. 7. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 87 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 458,5 mil. €:
- Sociálna poisťovňa · 2 zákazky · 306,9 mil. €
- Bratislavský samosprávny kraj · 11 zákaziek · 18,6 mil. €
- Ekonomická univerzita v Bratislave · 6 zákaziek · 16,9 mil. €
- Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok - FN · 3 zákazky · 14,5 mil. €
- Združenie obcí Enviropark Pomoravie · 3 zákazky · 9,3 mil. €
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 2 zákazky · 6,6 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 3 zákazky · 5,2 mil. €
- Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky · 3 zákazky · 4,3 mil. €
BETPRES, s.r.o.1 zákazka · 1,8 mil. €
- TELOCVIČŇA - STREDNÁ ZDRAVOTNÍCKA ŠKOLA POPRAD · 1 847 853 € · 16. 9. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 40 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 198,5 mil. €:
- TEPELNÉ HOSPODÁRSTVO spoločnosť s ručením obmedzeným Košice · 5 zákaziek · 91,7 mil. €
- Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou · 4 zákazky · 30,3 mil. €
- Nemocnica s poliklinikou n.o. Kráľovský Chlmec · 7 zákaziek · 27,7 mil. €
- Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice · 4 zákazky · 12,5 mil. €
- Mesto Spišská Nová Ves · 2 zákazky · 7,8 mil. €
- Vysokošpecializovaný odborný ústav geriatrický sv. Lukáša v Košiciach n. o. · 4 zákazky · 6,2 mil. €
- Mesto Trebišov · 2 zákazky · 4,1 mil. €
- Mesto Ružomberok · 1 zákazka · 3,5 mil. €
DOXX - Stravné lístky, spol. s r.o.2 zákazky · 1,3 mil. €
- Zabezpečenie stravovania prostredníctvom elektronických stravovacích kariet · 1 346 400 € · 5. 1. 2024
- Zabezpečenie stravovania prostredníctvom elektronických stravovacích kariet · 160 € · 9. 5. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 25 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 14,3 mil. €:
- Slovenské národné divadlo · 1 zákazka · 4,1 mil. €
- Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach · 5 zákaziek · 3,7 mil. €
- LESY Slovenskej republiky, štátny podnik · 3 zákazky · 2,7 mil. €
- Národná transfúzna služba SR · 1 zákazka · 2,1 mil. €
- Prešovská univerzita v Prešove · 4 zákazky · 597 tis. €
- Technické služby mesta Trebišov · 1 zákazka · 482 tis. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 4 zákazky · 453 tis. €
- Dopravný podnik mesta Martin, s. r. o. · 4 zákazky · 145 tis. €
Zobraziť všetky zákazky firmy DOXX - Stravné lístky, spol. s r.o. →
Dopravné staviteľstvo Bardejov s. r. o. + COLAS Slovakia, a.s.1 zákazka · 1,3 mil. €
- Modernizácia cesty III/3500, Vyšná Voľa – Nižná Voľa · 1 298 816 € · 22. 12. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 34 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 11,5 mil. €:
- Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja · 7 zákaziek · 3,3 mil. €
- Mesto Bardejov · 11 zákaziek · 2,2 mil. €
- Správa ciest Košického samosprávneho kraja · 3 zákazky · 1,4 mil. €
- Slovenská správa ciest · 1 zákazka · 624 tis. €
- Mesto Košice · 1 zákazka · 608 tis. €
- Obec Košická Polianka · 1 zákazka · 575 tis. €
- Obec Kurima · 1 zákazka · 523 tis. €
- Košický samosprávny kraj · 1 zákazka · 424 tis. €
Zobraziť všetky zákazky firmy Dopravné staviteľstvo Bardejov s. r. o. + COLAS Slovakia, a.s. →
AP MEDIA, s.r.o.2 zákazky · 1,2 mil. €
- Projekcia a LED technológia · 1 122 204 € · 3. 8. 2026
- TV a audio technológia · 124 734 € · 3. 8. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 12 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 16,4 mil. €:
- Univerzita Komenského v Bratislave · 3 zákazky · 15,2 mil. €
- Slovenská technická univerzita v Bratislave · 1 zákazka · 338 tis. €
- Mesto Nitra · 1 zákazka · 289 tis. €
- Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky · 1 zákazka · 275 tis. €
- Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre · 4 zákazky · 225 tis. €
- Ekonomická univerzita v Bratislave · 1 zákazka · 10 tis. €
- Obec Kráľová pri Senci · 1 zákazka · 9 tis. €
CRYSTAL CONSULTING, s.r.o.1 zákazka · 1,2 mil. €
- Upgrade Integrovaného Informačného Systému (IIS PSK) a Registratúrneho systému PSK · 1 227 786 € · 12. 12. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 4 zákazky od iných obstarávateľov, spolu za 1,8 mil. €:
- Bratislavský samosprávny kraj · 1 zákazka · 1,0 mil. €
- Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou · 1 zákazka · 287 tis. €
- Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky · 1 zákazka · 268 tis. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 1 zákazka · 263 tis. €
COLAS Slovakia, a.s.1 zákazka · 899 tis. €
- Výstavba okružnej križovatky ciest II/536 a III/3227 · 898 947 € · 26. 1. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 215 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 220,8 mil. €:
- Verejnoprospešné služby Stará Ľubovňa, s. r. o. · 1 zákazka · 39,6 mil. €
- Slovenská správa ciest · 10 zákaziek · 32,4 mil. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 12 zákaziek · 23,5 mil. €
- Mesto Košice · 13 zákaziek · 19,6 mil. €
- Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja · 6 zákaziek · 15,0 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 2 zákazky · 8,2 mil. €
- Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja · 18 zákaziek · 7,9 mil. €
- LESY Slovenskej republiky, štátny podnik · 8 zákaziek · 6,0 mil. €
Nakoniec za koľko
Pri 59 zákazkách, kde úrad uviedol predpokladanú hodnotu aj výslednú cenu, sa zadávalo typicky za 90 % predpokladu. Celoslovenská stredná hodnota je 89 %.
Pod predpokladom skončilo 39 zákaziek, nad ním 14. Zvyšok sa zadal presne za toľko, koľko úrad čakal.
Je to stredná hodnota pomeru, nie priemer — pár krajných prípadov ju neposunie. Nízke číslo samo osebe neznamená dobré hospodárenie ani vysoké zlé: pri rámcovej dohode je predpoklad za celé obdobie, kým zadaná cena za prvú objednávku.
Ako to šlo po rokoch
| Rok | Zákaziek | Zo známych cien |
|---|---|---|
| 2023 | 36 | 32,5 mil. € |
| 2024 | 119 | 338,7 mil. € |
| 2025 | 80 | 39,6 mil. € |
| 2026 | 106 | 21,6 mil. € |
Rok je podľa dňa zverejnenia oznámenia. Sumy sú len zo zákaziek, pri ktorých vestník uvádza víťaznú cenu — je to teda spodná hranica, nie celý objem.
Najväčšie zadané zákazky
Kde si to overiť
Čísla na tejto stránke sú súčtom oznámení z vestníka. Každá zákazka má vo svojom detaile odkaz na pôvodné oznámenie a na zmluvu v registri.
- Profil obstarávateľa na ÚVO ↗Súťažné podklady a dokumenty úradu. Je to vyhľadávanie — IČO 37870475 treba zadať ručne, stránka ho z odkazu nepreberie.
- Vestník verejného obstarávania ↗Zdroj všetkých údajov na tejto stránke.
Kraj berieme z miesta plnenia, ktoré úrad uviedol v oznámení. Záväzné je znenie uverejnené vo vestníku.