Obstarávateľ · IČO 53871103 · Bratislava - mestská časť Vrakuňa
Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja
Od 17. 10. 2023 do 28. 10. 2026 mu vo vestníku vyšlo 249 zákaziek a ich častí. Z nich je 96 ukončených s uvedenou cenou, spolu za 111 023 541 €.
Do súčtu vstupujú oznámenia o výsledku a zadané zákazky s nízkou hodnotou.
- otvorených zákaziek
- 0
- zákaziek vo vestníku
- 249
- zadané spolu
- 111,0 mil. €
Ako sa tu súťaží
Koľko firiem sa o zákazky tohto úradu uchádza. Vysoký podiel jedného dodávateľa nemusí znamenať nič zvláštne — pri špecializovaných dodávkach býva na trhu jediný.
44 %
zadaných peňazí išlo jednému dodávateľovi — Doprastav, a.s. (6 zákaziek)
5,2
ponuky v priemere na zákazku · v rovnakých odboroch je priemer 3,6
6 %
zákaziek malo jedinú ponuku (5 z 80)
Čo obstaráva
Podľa hlavného predmetu zákazky. Sumy sú len z ukončených obstarávaní.
| Odbor | Zákaziek | Zadané za |
|---|---|---|
| Stavebné práce | 176 | 106,3 mil. € |
| Vozidlá a doprava | 26 | 2,3 mil. € |
| Zeleň, lesníctvo a poľnohospodárstvo | 6 | 980 tis. € |
| Stavebný materiál a konštrukcie | 6 | 5 tis. € |
| Palivá a energie | 5 | 70 tis. € |
| Financie a poistenie | 5 | 260 tis. € |
| Poradenstvo a odborné služby | 3 | — |
| Kancelárske potreby a tlač | 3 | 150 tis. € |
| Elektronika a výpočtová technika | 3 | 150 tis. € |
| Stroje a priemyselné zariadenia | 2 | 283 tis. € |
| Odpady a životné prostredie | 2 | 218 tis. € |
| Upratovanie a údržba budov | 1 | — |
Od koho nakupuje (42 dodávateľov)
Zoradené podľa objemu. Kliknutím na meno firmy sa rozbalia všetky jej zákazky pre tento úrad aj to, u koho inde vyhráva.
Doprastav, a.s.6 zákaziek · 49,1 mil. €
- Revitalizácia cesty III/1103 Láb – Plavecký Štvrtok · 46 028 414 € · 27. 5. 2024
- Revitalizácia ciest II/510 a II/572 v Moste pri Bratislave · 804 210 € · 14. 11. 2025
- Revitalizácia ciest II/510 a II/572 v Moste pri Bratislave · 740 314 € · 11. 12. 2024
- Rekonštrukcia križovatky ciest II/502 a ul. Šúrska v Modre · 624 121 € · 28. 10. 2026
- Revitalizácia cesty III/1103 Láb – Plavecký Štvrtok · 460 284 € · 29. 5. 2024
- Revitalizácia cesty III/1103 Láb – Plavecký Štvrtok · 448 855 € · 28. 3. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 68 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 1,7 mld. €:
- Železnice Slovenskej republiky · 2 zákazky · 729,9 mil. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 8 zákaziek · 715,9 mil. €
- Mesto Košice · 5 zákaziek · 84,0 mil. €
- Slovenská správa ciest · 10 zákaziek · 60,4 mil. €
- Valaliky Industrial Park, s. r. o. · 3 zákazky · 24,2 mil. €
- Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja · 3 zákazky · 14,1 mil. €
- Obec Slanec · 1 zákazka · 9,9 mil. €
- Správa ciest Košického samosprávneho kraja · 1 zákazka · 6,4 mil. €
Metrostav DS a.s.16 zákaziek · 18,6 mil. €
- Revitalizácia cesty II/503 Kostolište-Záhorská Ves · 2 949 907 € · 16. 6. 2025
- Revitalizácia cesty II/503 Kostolište-Záhorská Ves · 2 722 590 € · 11. 4. 2024
- Revitalizácia cesty II/504 Modra - Budmerice · 1 479 705 € · 24. 7. 2024
- Revitalizácia ciest III. triedy v obciach Miloslavov a Dunajská Lužná · 1 289 406 € · 3. 12. 2025
- Revitalizácia ciest III. triedy v obciach Miloslavov a Dunajská Lužná · 1 245 981 € · 12. 8. 2025
- Revitalizácia ciest III. triedy v obciach Miloslavov a Dunajská Lužná · 1 187 190 € · 19. 11. 2024
- Revitalizácia cesty III/1056 Dunajská Lužná-Hamuliakovo · 1 071 220 € · 2. 4. 2025
- Revitalizácia cesty III/1062 Veľký Biel - Malý Biel · 1 047 201 € · 26. 6. 2025
- Revitalizácia cesty III/1062 Veľký Biel - Malý Biel · 962 084 € · 24. 7. 2024
- Revitalizácia cesty III/1049 Senec · 930 191 € · 26. 6. 2025
- Revitalizácia cesty III/1049 Senec · 915 308 € · 20. 8. 2025
- Revitalizácia cesty III/1049 Senec · 844 043 € · 11. 10. 2024
- PZ26/2025 “Revitalizácia cesty II/502 Modra-Kráľová” · 575 662 € · 8. 9. 2025
- Revitalizácia cesty III/1041 Malinovo-Zálesie · 488 474 € · 23. 8. 2024
- PZ16/2026 Revitalizácia cesty III/1083 Slovenský Grob · 451 208 € · 25. 8. 2026
- PZ04/2026 Revitalizácia cesty II/121 v Moste pri Bratislave · 395 279 € · 22. 6. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 175 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 340,4 mil. €:
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 15 zákaziek · 142,8 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 16 zákaziek · 56,6 mil. €
- Slovenská správa ciest · 9 zákaziek · 40,7 mil. €
- Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja · 22 zákaziek · 24,9 mil. €
- Žilinský samosprávny kraj · 8 zákaziek · 11,5 mil. €
- Prešovský samosprávny kraj · 4 zákazky · 8,7 mil. €
- Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja · 14 zákaziek · 5,0 mil. €
- Mesto Trebišov · 1 zákazka · 4,9 mil. €
COLAS Slovakia, a.s.6 zákaziek · 15,0 mil. €
- Revitalizácia cesty II/501 Rohožník-Plavecký Mikuláš · 3 746 137 € · 17. 6. 2025
- Revitalizácia cesty II/501 Rohožník-Plavecký Mikuláš · 3 640 082 € · 23. 10. 2025
- Revitalizácia cesty II/501 Rohožník-Plavecký Mikuláš · 3 498 997 € · 19. 12. 2024
- Revitalizácia cesty II/501 Rohožník-Plavecký Mikuláš · 2 814 321 € · 24. 5. 2024
- Recyklácia vozovky za studena II/502 Vinosady · 744 816 € · 29. 11. 2023
- Prestavba mostných objektov M4466 a M7443 na ceste II/504, Budmerice - Modra · 540 451 € · 15. 6. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 210 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 206,8 mil. €:
- Verejnoprospešné služby Stará Ľubovňa, s. r. o. · 1 zákazka · 39,6 mil. €
- Slovenská správa ciest · 10 zákaziek · 32,4 mil. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 12 zákaziek · 23,5 mil. €
- Mesto Košice · 13 zákaziek · 19,6 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 2 zákazky · 8,2 mil. €
- Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja · 18 zákaziek · 7,9 mil. €
- LESY Slovenskej republiky, štátny podnik · 8 zákaziek · 6,0 mil. €
- Mesto Malacky · 2 zákazky · 4,7 mil. €
EUROVIA SK, a.s.9 zákaziek · 10,5 mil. €
- Revitalizácia cesty II/501 Lozorno-Pernek · 1 744 857 € · 27. 10. 2025
- Revitalizácia cesty II/501 Lozorno-Pernek · 1 744 381 € · 16. 9. 2025
- Revitalizácia cesty II/501 Lozorno-Pernek · 1 694 616 € · 29. 4. 2025
- Revitalizácia cesty II/501 Lozorno-Pernek · 1 567 144 € · 11. 10. 2024
- Revitalizácia cesty II/502 Pezinok intravilán · 1 003 553 € · 15. 4. 2025
- Revitalizácia cesty II/502 Pezinok intravilán · 918 361 € · 8. 4. 2024
- Revitalizácia cesty II/501 Pernek - intravilán · 736 272 € · 10. 3. 2025
- Revitalizácia cesty II/501 Pernek - intravilán · 666 467 € · 27. 10. 2025
- Revitalizácia cesty II/501 Plavecký Mikuláš – hr. kraja BSK/TTSK · 414 678 € · 10. 11. 2023
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 169 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 1,5 mld. €:
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 12 zákaziek · 861,9 mil. €
- Mesto Košice · 8 zákaziek · 251,8 mil. €
- Slovenská správa ciest · 9 zákaziek · 178,8 mil. €
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 2 zákazky · 19,2 mil. €
- Trenčiansky samosprávny kraj · 3 zákazky · 16,3 mil. €
- Mesto Trstená · 2 zákazky · 13,0 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 7 zákaziek · 11,5 mil. €
- Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja · 20 zákaziek · 10,5 mil. €
PORR s.r.o.4 zákazky · 2,6 mil. €
- PZ22/2024 Revitalizácia cesty III1048 Ivanka pri Dunaji - Bernolákovo · 768 545 € · 18. 3. 2025
- Revitalizácia cesty III/1083 Chorvátsky Grob - Bernolákovo · 673 077 € · 29. 5. 2024
- PZ10/2026 “Recyklácia vozovky za horúca II/502 Pezinok - Vinosady” · 658 758 € · 22. 6. 2026
- PZ22/2025 “Revitalizácia cesty III/1062 Tomášov – Štvrtok na Ostrove” · 483 095 € · 25. 8. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 16 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 125,0 mil. €:
- Železnice Slovenskej republiky · 5 zákaziek · 60,0 mil. €
- Nitriansky samosprávny kraj · 2 zákazky · 49,3 mil. €
- Trenčiansky samosprávny kraj · 2 zákazky · 8,0 mil. €
- Slovenská správa ciest · 2 zákazky · 4,0 mil. €
- Obec Kúty · 2 zákazky · 2,0 mil. €
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 1 zákazka · 945 tis. €
- SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, štátny podnik · 1 zákazka · 497 tis. €
- Poliklinika Karlova Ves · 1 zákazka · 151 tis. €
Swietelsky-Slovakia spol. s r.o.4 zákazky · 1,8 mil. €
- Oprava mosta - Most M5142 – Malacky · 947 775 € · 21. 5. 2025
- Rekonštrukcia mosta: Most M221 na ceste II/502, Svätý Jur – Bratislava · 342 487 € · 12. 6. 2026
- PZ 03/2023 Prestavba mostov M3173 a M5296 na ceste II/503, Pezinská Baba · 341 658 € · 8. 4. 2024
- PZ 02/2023 - Prestavba mosta M1795 – Kuchyňa · 211 337 € · 8. 4. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 75 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 305,6 mil. €:
- Železnice Slovenskej republiky · 6 zákaziek · 207,8 mil. €
- Prešovský samosprávny kraj · 7 zákaziek · 41,8 mil. €
- Slovenská správa ciest · 6 zákaziek · 6,6 mil. €
- Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja · 5 zákaziek · 6,0 mil. €
- Spojená škola, Jarmočná 108, Stará Ľubovňa · 1 zákazka · 4,3 mil. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 1 zákazka · 3,7 mil. €
- Mesto Banská Štiavnica · 1 zákazka · 3,2 mil. €
- LESY Slovenskej republiky, štátny podnik · 3 zákazky · 2,6 mil. €
Zobraziť všetky zákazky firmy Swietelsky-Slovakia spol. s r.o. →
STRABAG s.r.o.3 zákazky · 1,7 mil. €
- Revitalizácia cesty II/510 Tomášov · 858 767 € · 24. 7. 2024
- Revitalizácia cesty II/121 Malinovo · 480 194 € · 1. 9. 2025
- Revitalizácia cesty III/1054 Miloslavov · 338 031 € · 19. 10. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 268 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 3,9 mld. €:
- Železnice Slovenskej republiky · 14 zákaziek · 3,0 mld. €
- Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. · 3 zákazky · 170,2 mil. €
- Valaliky Industrial Park, s. r. o. · 1 zákazka · 142,2 mil. €
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 4 zákazky · 131,9 mil. €
- Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava · 4 zákazky · 98,2 mil. €
- Slovenská správa ciest · 7 zákaziek · 80,3 mil. €
- Mesto Trenčín · 29 zákaziek · 66,8 mil. €
- Stredoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. · 4 zákazky · 35,6 mil. €
Skanska SK a.s.1 zákazka · 1,3 mil. €
- PZ01/2024 - Veľkoplošné vysprávky vozoviek · 1 287 290 € · 21. 8. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 48 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 2,5 mld. €:
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 13 zákaziek · 2,4 mld. €
- Železnice Slovenskej republiky · 3 zákazky · 92,5 mil. €
- Trenčiansky samosprávny kraj · 5 zákaziek · 30,1 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 1 zákazka · 7,9 mil. €
- Nitriansky samosprávny kraj · 4 zákazky · 4,1 mil. €
- Slovenská správa ciest · 2 zákazky · 3,8 mil. €
- LESY Slovenskej republiky, štátny podnik · 3 zákazky · 3,3 mil. €
- Mesto Brezno · 1 zákazka · 2,6 mil. €
AT Agrotyp, s.r.o.1 zákazka · 980 tis. €
- NZ01/2026 „Nákup cestárskeho nosiča náradia kategórie T1a + príslušenstvo “ · 980 190 € · 10. 8. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 6 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 800 tis. €:
- Mesto Ružomberok · 1 zákazka · 257 tis. €
- Obec Liptovská Lúžna · 1 zákazka · 173 tis. €
- Obec Likavka · 1 zákazka · 124 tis. €
- Obec Pečovská Nová Ves · 1 zákazka · 103 tis. €
- Mesto Námestovo · 1 zákazka · 84 tis. €
- Obec Vrícko · 1 zákazka · 60 tis. €
DAG SLOVAKIA, a. s.1 zákazka · 828 tis. €
- Prestavba mosta M7368 - Vajnory · 827 599 € · 8. 6. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 88 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 460,7 mil. €:
- Sociálna poisťovňa · 2 zákazky · 306,9 mil. €
- Bratislavský samosprávny kraj · 11 zákaziek · 18,6 mil. €
- Ekonomická univerzita v Bratislave · 6 zákaziek · 16,9 mil. €
- Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok - FN · 3 zákazky · 14,5 mil. €
- Združenie obcí Enviropark Pomoravie · 3 zákazky · 9,3 mil. €
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 2 zákazky · 6,6 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 3 zákazky · 5,2 mil. €
- Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky · 3 zákazky · 4,3 mil. €
SMS a.s.1 zákazka · 727 tis. €
- Rekonštrukcia mosta: most M5287 na ceste II/505 nad diaľnicou D2 - Stupava · 726 603 € · 21. 4. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 17 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 272,3 mil. €:
- Slovenská správa ciest · 11 zákaziek · 266,5 mil. €
- Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja · 3 zákazky · 3,7 mil. €
- Mesto Banská Bystrica · 2 zákazky · 1,9 mil. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 1 zákazka · 237 tis. €
Nelux, s.r.o.3 zákazky · 707 tis. €
- PZ02/2024 Realizácia síl na posypovú soľ v areáloch Správy ciest BSK · 461 700 € · 20. 8. 2024
- PZ40/2025 Dodávka chemického posypového materiálu do síl · 195 000 € · 3. 12. 2025
- Nákup a dodanie priemyselného posypového materiálu – voľne loženej posypovej soli · 49 920 € · 22. 2. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 3 zákazky od iných obstarávateľov, spolu za 7,4 mil. €:
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 3 zákazky · 7,4 mil. €
Pasz s. r. o.1 zákazka · 687 tis. €
- “NZ04/2026 Dodávka chemického posypového materiálu” · 687 000 € · 6. 8. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 2 zákazky od iných obstarávateľov, spolu za 42 tis. €:
- Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja · 1 zákazka · 26 tis. €
- Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja · 1 zákazka · 16 tis. €
VIABAU, s.r.o.1 zákazka · 675 tis. €
- Revitalizácia cesty III/1169 Závod-hr. kraja BSK/TTSK · 675 067 € · 5. 4. 2024
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
OAT spol. s r.o.2 zákazky · 535 tis. €
- Prestavba mostného objektu M1606 na ceste II/501 Plavecké Podhradie · 275 047 € · 21. 3. 2025
- Rekonštrukcia mosta: Most M5646 na ceste III/1065 – Nová Dedinka · 259 709 € · 4. 9. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 4 zákazky od iných obstarávateľov, spolu za 3,7 mil. €:
- Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja · 3 zákazky · 3,2 mil. €
- Nitriansky samosprávny kraj · 1 zákazka · 443 tis. €
JOVABOUW – EU, s. r. o.1 zákazka · 533 tis. €
- Prestavba mosta: most M1734 na ceste II/501 - Rohožník · 532 903 € · 1. 9. 2026
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
VIAKORP, s.r.o.1 zákazka · 497 tis. €
- PZ23/2026 Revitalizácia cesty III/1100 Veľké Leváre - Závod · 496 591 € · 26. 8. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 42 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 63,0 mil. €:
- Banskobystrický samosprávny kraj · 13 zákaziek · 33,0 mil. €
- MH Invest, s.r.o. · 3 zákazky · 6,8 mil. €
- Mesto Trstená · 1 zákazka · 4,6 mil. €
- Nitriansky samosprávny kraj · 1 zákazka · 3,8 mil. €
- LESY Slovenskej republiky, štátny podnik · 6 zákaziek · 3,6 mil. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 4 zákazky · 2,3 mil. €
- Regionálna správa a údržba ciest Nitra a.s. · 1 zákazka · 2,2 mil. €
- Mesto Dubnica nad Váhom · 1 zákazka · 1,5 mil. €
Marian Šupa1 zákazka · 495 tis. €
- Nákup univerzálnych traktorových nosičov s príslušenstvom · 495 000 € · 10. 1. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 28 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 2,3 mil. €:
- Technické služby mesta Žilina, s.r.o. · 1 zákazka · 395 tis. €
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 4 zákazky · 266 tis. €
- Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja · 1 zákazka · 224 tis. €
- Obec Lúčky · 2 zákazky · 222 tis. €
- Obec Župkov · 1 zákazka · 175 tis. €
- Obec Veľký Biel · 1 zákazka · 167 tis. €
- Obec Brodské · 1 zákazka · 129 tis. €
- Obec Nitrianske Rudno · 1 zákazka · 114 tis. €
SEZAKO Trnava, s.r.o.1 zákazka · 371 tis. €
- “NZ03/2026 Servisné práce na kanalizácii na objektoch BSK” · 371 257 € · 23. 6. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 2 zákazky od iných obstarávateľov, spolu za 105 tis. €:
- Správa ciest Košického samosprávneho kraja · 1 zákazka · 55 tis. €
- SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, štátny podnik · 1 zákazka · 50 tis. €
K L S spol.s.r.o.1 zákazka · 345 tis. €
- NZ06/2024 Oprava a údržba záchytného systému na cestnej siete BSK a priľahlých komunikáciách · 344 970 € · 28. 1. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 2 zákazky od iných obstarávateľov, spolu za 904 tis. €:
- Slovenská správa ciest · 2 zákazky · 904 tis. €
Nakoniec za koľko
Pri 63 zákazkách, kde úrad uviedol predpokladanú hodnotu aj výslednú cenu, sa zadávalo typicky za 73 % predpokladu. Celoslovenská stredná hodnota je 89 %.
Pod predpokladom skončilo 52 zákaziek, nad ním 7. Zvyšok sa zadal presne za toľko, koľko úrad čakal.
Je to stredná hodnota pomeru, nie priemer — pár krajných prípadov ju neposunie. Nízke číslo samo osebe neznamená dobré hospodárenie ani vysoké zlé: pri rámcovej dohode je predpoklad za celé obdobie, kým zadaná cena za prvú objednávku.
Ako to šlo po rokoch
| Rok | Zákaziek | Zo známych cien |
|---|---|---|
| 2023 | 25 | 1,3 mil. € |
| 2024 | 81 | 70,4 mil. € |
| 2025 | 68 | 30,8 mil. € |
| 2026 | 75 | 8,6 mil. € |
Rok je podľa dňa zverejnenia oznámenia. Sumy sú len zo zákaziek, pri ktorých vestník uvádza víťaznú cenu — je to teda spodná hranica, nie celý objem.
Najväčšie zadané zákazky
Kde si to overiť
Čísla na tejto stránke sú súčtom oznámení z vestníka. Každá zákazka má vo svojom detaile odkaz na pôvodné oznámenie a na zmluvu v registri.
- Profil obstarávateľa na ÚVO ↗Súťažné podklady a dokumenty úradu. Je to vyhľadávanie — IČO 53871103 treba zadať ručne, stránka ho z odkazu nepreberie.
- Vestník verejného obstarávania ↗Zdroj všetkých údajov na tejto stránke.
Kraj berieme z miesta plnenia, ktoré úrad uviedol v oznámení. Záväzné je znenie uverejnené vo vestníku.