Obstarávateľ · IČO 00151564 · Bratislava - mestská časť Staré Mesto
DataCentrum
Od 29. 1. 2024 do 21. 10. 2026 mu vo vestníku vyšlo 204 zákaziek a ich častí. Z nich je 160 ukončených s uvedenou cenou, spolu za 70 112 494 €.
Do súčtu vstupujú oznámenia o výsledku a zadané zákazky s nízkou hodnotou.
- otvorených zákaziek
- 1
- zákaziek vo vestníku
- 204
- zadané spolu
- 70,1 mil. €
Otvorené zákazky (1)
- Vyhlásená zákazka
Modernizácia a rekonštrukcia na IT sále DC-C
Bratislavský kraj · Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Predmetom zákazky je uskutočnenie stavebných úprav, dodanie a inštalácia prevádzkovo-technologických zariadení v objekte, so zameraním na priestory dátového centra v rozsahu uvedenom v súťažných podkladoch na predmet zákazky. Rozsah plnenia zahŕňa najmä: • Architektonické a…
zverejnené 13. 10. 2026CPV 45000000 — Stavebné práce Overiť ↗
predpokladaná hodnota
3 076 719 €
ostávajú 3 dnido 9. 11. 2026 09:00
Ako sa tu súťaží
Koľko firiem sa o zákazky tohto úradu uchádza. Vysoký podiel jedného dodávateľa nemusí znamenať nič zvláštne — pri špecializovaných dodávkach býva na trhu jediný.
17 %
zadaných peňazí išlo jednému dodávateľovi — DICIT spol. s r. o. (36 zákaziek)
2,5
ponuky v priemere na zákazku · v rovnakých odboroch je priemer 3,9
29 %
zákaziek malo jedinú ponuku (46 z 159)
Čo obstaráva
Podľa hlavného predmetu zákazky. Sumy sú len z ukončených obstarávaní.
| Odbor | Zákaziek | Zadané za |
|---|---|---|
| IT služby a softvér | 111 | 44,3 mil. € |
| Stroje a priemyselné zariadenia | 35 | 1,9 mil. € |
| Kancelárske potreby a tlač | 16 | 7,8 mil. € |
| Elektronika a výpočtová technika | 16 | 7,8 mil. € |
| Palivá a energie | 8 | 1,6 mil. € |
| Stavebné práce | 5 | 4,7 mil. € |
| Poradenstvo a odborné služby | 2 | — |
Od koho nakupuje (35 dodávateľov)
Zoradené podľa objemu. Kliknutím na meno firmy sa rozbalia všetky jej zákazky pre tento úrad aj to, u koho inde vyhráva.
SIT consulting a. s.2 zákazky · 313 tis. €
- Nákup hardvéru a/alebo podpory hardvérových produktov · 306 270 € · 17. 4. 2025
- Nákup a podpora softvérových produktov · 7 000 € · 28. 1. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 1 zákazku od iných obstarávateľov, spolu za 135 tis. €:
- Ministerstvo cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky · 1 zákazka · 135 tis. €
Foss Fibre Optics, s.r.o.1 zákazka · 167 tis. €
- Nákup hardvéru a/alebo podpory hardvérových produktov · 166 811 € · 21. 10. 2026
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
airo, s. r. o.1 zákazka · 155 tis. €
- Podpora produktov VMware na 1 rok · 154 939 € · 10. 4. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 10 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 773 tis. €:
- Sociálna poisťovňa · 2 zákazky · 348 tis. €
- Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky · 2 zákazky · 344 tis. €
- SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, štátny podnik · 3 zákazky · 57 tis. €
- Západoslovenská distribučná, a.s. · 1 zákazka · 12 tis. €
- Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši · 2 zákazky · 11 tis. €
Slovenský plynárenský priemysel, a.s.4 zákazky · 148 tis. €
- ZABEZPEČENIE NÁKUPU, DODÁVKY A DISTRIBÚCIE PLYNU · 91 473 € · 19. 12. 2024
- ZABEZPEČENIE NÁKUPU, DODÁVKY A DISTRIBÚCIE PLYNU · 44 065 € · 10. 4. 2024
- ZABEZPEČENIE NÁKUPU, DODÁVKY A DISTRIBÚCIE PLYNU · 10 169 € · 10. 4. 2024
- ZABEZPEČENIE NÁKUPU, DODÁVKY A DISTRIBÚCIE ELEKTRICKEJ ENERGIE · 2 039 € · 10. 4. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 126 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 98,3 mil. €:
- Žilinský samosprávny kraj · 4 zákazky · 12,9 mil. €
- Prešovský samosprávny kraj · 8 zákaziek · 12,8 mil. €
- Generálne riaditeľstvo Zboru väzenskej a justičnej stráže · 8 zákaziek · 10,9 mil. €
- Banskobystrický samosprávny kraj · 9 zákaziek · 9,9 mil. €
- Slovenská pošta, a.s. · 2 zákazky · 5,8 mil. €
- Mesto Banská Bystrica · 1 zákazka · 5,7 mil. €
- Železnice Slovenskej republiky · 2 zákazky · 5,2 mil. €
- Únia miest Slovenska · 1 zákazka · 4,2 mil. €
Zobraziť všetky zákazky firmy Slovenský plynárenský priemysel, a.s. →
Vision IT Solutions, a. s.2 zákazky · 144 tis. €
- Nákup hardvéru a/alebo podpory hardvérových produktov · 71 988 € · 24. 6. 2024
- Nákup hardvéru a/alebo podpory hardvérových produktov · 71 988 € · 26. 6. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 29 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 21,8 mil. €:
- SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, štátny podnik · 6 zákaziek · 11,4 mil. €
- NÁRODNÁ BANKA SLOVENSKA · 3 zákazky · 5,1 mil. €
- Železnice Slovenskej republiky · 1 zákazka · 1,8 mil. €
- Štátna pokladnica · 1 zákazka · 1,0 mil. €
- Generálne riaditeľstvo Zboru väzenskej a justičnej stráže · 5 zákaziek · 559 tis. €
- Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky · 2 zákazky · 378 tis. €
- Slovenská správa ciest · 1 zákazka · 335 tis. €
- Národný onkologický ústav v Bratislave · 1 zákazka · 290 tis. €
ALISON Slovakia s.r.o.3 zákazky · 133 tis. €
- Nákup a podpora softvérových produktov · 69 209 € · 20. 4. 2026
- Nákup a podpora softvérových produktov · 32 866 € · 29. 7. 2025
- Podpora Nexpose Enterprise a Rapid7 Metasploit Pro · 30 686 € · 4. 6. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 6 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 1,9 mil. €:
- Železnice Slovenskej republiky · 1 zákazka · 1,3 mil. €
- Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky · 2 zákazky · 457 tis. €
- Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky · 1 zákazka · 60 tis. €
- Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky · 1 zákazka · 55 tis. €
- Úrad vlády Slovenskej republiky · 1 zákazka · 15 tis. €
Unicorn Systems SK s. r. o.6 zákaziek · 56 tis. €
- Nákup a podpora softvérových produktov · 17 790 € · 17. 4. 2026
- Softvérová podpora na produkty HCL Domino na 1 rok · 17 597 € · 2. 5. 2024
- Nákup a podpora softvérových produktov · 16 310 € · 4. 12. 2025
- Licencia Linbit DRBD Starter · 1 660 € · 4. 6. 2024
- Nákup a podpora softvérových produktov · 1 575 € · 29. 1. 2026
- Licencia Red Hat High Availability Add-On · 986 € · 26. 6. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 11 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 17,4 mil. €:
- Úrad pre územné plánovanie a výstavbu Slovenskej republiky · 2 zákazky · 7,2 mil. €
- Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky · 1 zákazka · 6,6 mil. €
- Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky · 6 zákaziek · 3,5 mil. €
- NÁRODNÁ BANKA SLOVENSKA · 1 zákazka · 188 tis. €
- Univerzita Komenského v Bratislave · 1 zákazka · 15 tis. €
Altrinia s. r. o.2 zákazky · 51 tis. €
- ESET Security SDK pre projekt ITMS2014+ · 25 700 € · 10. 4. 2024
- Nákup a podpora softvérových produktov · 25 650 € · 28. 1. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 1 zákazku od iných obstarávateľov, spolu za 2 tis. €:
- Univerzita Komenského v Bratislave · 1 zákazka · 2 tis. €
DXC Technology Slovakia s. r. o.1 zákazka · 32 tis. €
- Nákup a podpora softvérových produktov · 32 290 € · 4. 2. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 20 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 182,1 mil. €:
- Ministerstvo financií Slovenskej republiky · 6 zákaziek · 141,4 mil. €
- Sociálna poisťovňa · 6 zákaziek · 23,2 mil. €
- Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky · 2 zákazky · 12,8 mil. €
- Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. · 1 zákazka · 3,0 mil. €
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 3 zákazky · 1,4 mil. €
- Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky · 2 zákazky · 253 tis. €
Zobraziť všetky zákazky firmy DXC Technology Slovakia s. r. o. →
Gratex International, a.s.1 zákazka · 24 tis. €
- Nákup a podpora softvérových produktov · 23 966 € · 4. 12. 2025
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 64 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 12,8 mil. €:
- Sociálna poisťovňa · 4 zákazky · 7,6 mil. €
- Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky · 9 zákaziek · 2,1 mil. €
- Národná diaľničná spoločnosť, a.s. · 1 zákazka · 775 tis. €
- Štatistický úrad Slovenskej republiky · 2 zákazky · 632 tis. €
- Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky · 4 zákazky · 393 tis. €
- Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky · 6 zákaziek · 281 tis. €
- Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky · 1 zákazka · 217 tis. €
- Ministerstvo cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky · 1 zákazka · 127 tis. €
A-BASE, s.r.o.3 zákazky · 22 tis. €
- Nákup a podpora softvérových produktov · 17 192 € · 4. 2. 2026
- Nákup a podpora softvérových produktov · 3 434 € · 4. 2. 2026
- Nákup a podpora softvérových produktov · 1 077 € · 28. 1. 2026
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
WDS Solutions s. r. o.1 zákazka · 9 tis. €
- Nákup hardvéru a/alebo podpory hardvérových produktov · 8 746 € · 24. 6. 2024
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 9 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 1,9 mil. €:
- Úrad jadrového dozoru Slovenskej republiky · 1 zákazka · 718 tis. €
- Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. · 2 zákazky · 433 tis. €
- Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky · 1 zákazka · 340 tis. €
- Mesto Trstená · 1 zákazka · 179 tis. €
- Slovenská správa ciest · 2 zákazky · 98 tis. €
- Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach · 1 zákazka · 75 tis. €
- Inštitút znalostného pôdohospodárstva a inovácií · 1 zákazka · 71 tis. €
ARMITAS a. s.1 zákazka · 5 tis. €
- Nákup a podpora softvérových produktov · 4 844 € · 31. 8. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 1 zákazku od iných obstarávateľov, spolu za 471 tis. €:
- Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky · 1 zákazka · 471 tis. €
ROTEX ELEKTRO s.r.o.2 zákazky · 2 tis. €
- Nákup náhradných dielov NON-IT · 1 045 € · 14. 5. 2026
- Nákup náhradných dielov NON-IT · 799 € · 1. 9. 2026
Tá istá firma vyhrala vo vestníku aj 14 zákaziek od iných obstarávateľov, spolu za 423 tis. €:
- Ministerstvo obrany Slovenskej republiky · 14 zákaziek · 423 tis. €
Unicorn Systems a.s.1 zákazka · 986 €
- Licencia Red Hat High Availability Add-On · 986 € · 15. 5. 2024
Od iných obstarávateľov táto firma vo vestníku zákazku nevyhrala.
Nakoniec za koľko
Pri 31 zákazkách, kde úrad uviedol predpokladanú hodnotu aj výslednú cenu, sa zadávalo typicky za 1 % predpokladu. Celoslovenská stredná hodnota je 89 %.
Pod predpokladom skončilo 31 zákaziek, nad ním 0. Zvyšok sa zadal presne za toľko, koľko úrad čakal.
Je to stredná hodnota pomeru, nie priemer — pár krajných prípadov ju neposunie. Nízke číslo samo osebe neznamená dobré hospodárenie ani vysoké zlé: pri rámcovej dohode je predpoklad za celé obdobie, kým zadaná cena za prvú objednávku.
Ako to šlo po rokoch
| Rok | Zákaziek | Zo známych cien |
|---|---|---|
| 2024 | 49 | 19,8 mil. € |
| 2025 | 44 | 23,3 mil. € |
| 2026 | 111 | 27,0 mil. € |
Rok je podľa dňa zverejnenia oznámenia. Sumy sú len zo zákaziek, pri ktorých vestník uvádza víťaznú cenu — je to teda spodná hranica, nie celý objem.
Najväčšie zadané zákazky
- Servis a podporné službyVýsledok
- Služby podpory prevádzky KTIVýsledok
- Obnova budovy DataCentraVýsledok
- DC/19/2022Výsledok
Kde si to overiť
Čísla na tejto stránke sú súčtom oznámení z vestníka. Každá zákazka má vo svojom detaile odkaz na pôvodné oznámenie a na zmluvu v registri.
- Profil obstarávateľa na ÚVO ↗Súťažné podklady a dokumenty úradu. Je to vyhľadávanie — IČO 00151564 treba zadať ručne, stránka ho z odkazu nepreberie.
- Vestník verejného obstarávania ↗Zdroj všetkých údajov na tejto stránke.
Kraj berieme z miesta plnenia, ktoré úrad uviedol v oznámení. Záväzné je znenie uverejnené vo vestníku.